Розкрийте і запишіть значення фразеологізмів. Сам не свій; сам не при собі; дзвонити в усі дзвони; узяти у свої руки; хоч ти йому що; не з нашої парафії.
Сам не свій- виведений з рівноваги; Сам не при собі- зніяковілий, не такий як завжди; Дзвонити в усі дзвони- широко розголошувати щось; Узяти в свої руки- взяти під свій контроль; Хоч ти йому що- байдужість або впертість зі сторони іншої людини; Не з нашої парафії- інший, той що відрізняється від певного кола людей
У Тараса Шевченка була доля одна не з легких , але він впорався й став для нас великим Кобзарем. У бідного Тарасика мати померла перша у 1823 році , а батько через два роки. Коли помер батько то мачуха його вигнала.Ставша служником пана Енгельгардта , Тарас переїхав до Петербурга там він познайомився з художником І.Сошенком. завдяки йому хлопець вийшов до передової інтелегенції й на мою думку це йому до його викупили з кріпацтва. Я гадаю , що на честь цього великого треба влаштовувати вечори де будуть проходити розповіді про минуле та тяжке поета та художника.
Діалог на тему "Знайомство з видатним сучасником" пропоную скласти так:(видатний сучасник - українська письменниця та урядовиць Марія Матіос) - Доброго дня, Марію Василівно! Мене звати Оксана. Я учениця 7 класу. Я дуже радію знайомству з Вами! - Доброго дня, Оксано! Взаємно. - Марію Василівно, мені дуже імпонують Ваші твори. - Дякую, мені приємно. Можна дізнатись, який саме твір Вам сподобався найбільше? - Так, звичайно. Це «Солодка Даруся» і збірка «Нація». - А чим саме вони вам прийшлися до смаку? - Мені здається, що у Ваших творах є щось особливе. Це і мова, і манера письма. Кожен з творів вражає своєю душевністю та унікальністю. - Мені дуже приємно, що молоде покоління цікавиться моєю творчістю. - А Ви плануєте видавати щось нове? - Так, звичайно. Але назву нової книжки я поки що тримаю у секреті. - Тоді я слідкуватиму за анонсами. Дякую Вам за цікаву розмову та бажаю творчого натхнення! - І Вам дякую! На все добре!
Сам не при собі- зніяковілий, не такий як завжди;
Дзвонити в усі дзвони- широко розголошувати щось;
Узяти в свої руки- взяти під свій контроль;
Хоч ти йому що- байдужість або впертість зі сторони іншої людини;
Не з нашої парафії- інший, той що відрізняється від певного кола людей