М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

- Дібрати до тексту заголовок. Усно переказати текст за планом ( план в кінці тексту). Є така притча. Повінь на Закарпатті. Чоловік прокинувся у своїй хаті тоді, коли вода сягнула печі, де він міцно спав. Поліз на горище, вибрався на дах. Почав благати Бога: “Господи милостивий і милосердний, порятуй мене!” Підпливли рятувальники на човні. – Дядьку, перелізайте в човна! – Я почекаю, мене Бог порятує. Вода прибуває. Чоловік молиться. Вдруге й утретє підпливали рятувальники, але він знову відмовився. Врешті вода сягнула горла, рота, очей. Утонув. Коли його душа постала перед Богом, вона спитала: – Чому Ти не врятував мене? – Я тричі хотів тебе порятувати, посилаючи човна, – відповів Бог. – Ти відхилив мою поміч. Ця притча стосується й нашої Вітчизни. Господь подав Україні свого рятівного човна. Мусимо пам’ятати: Бог прихильний-таки до України й українців. Адже наперекір багатьом трагедіям і потрясінням ми збереглися як повноцінний і самобутній народ, а не якесь напівзабуте плем’я. Після багатьох воєн у нас збереглися Софія і Києво-Печерська лавра, збереглося багато давніх ікон, наділених чудодійною силою. Ми маємо сотні тисяч унікальних пісень, неповторне мистецтво писанкарства, вишивання, різьблення, дерев’яної архітектури, народного живопису. Маємо рідкісної енергетики і веселого зухвальства народні танці. Маємо мудрий і делікатний гумор. Маємо свою оригінальну культуру. Отже, маємо Душу. Її не заперечить ніхто. Найлютіший наш ворог не заперечить! (За В. Яворівським; 200 І. Притча про потопельника.) ПЛАН 1.Вода сягнула печі. 2. Молитва про порятунок. 3. Рятувальники на човні. 4. “Мене порятує Бог”. 5. Ще дві марні спроби рятувальників. ІІ. Притча стосується й України . ІІІ. Українці збереглися як повноцінний наро. ІV. Збереглися храми й ікони. V. Маємо неповторне мистецтво, оригінальну культуру. VІ. Ніхто не заперечить, що ми маємо Душу.)​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Sasha280405
Sasha280405
09.11.2022

Головним національним багатством кожного народу є мова. Як відомо, немає народу без мови і немає мови, якщо зникає народ, що говорить на ній. З дитинства ми чуємо рідну мову, знайомимося з нею в школі, читаємо літературу рідною мовою. Цією мовою були написані найвідоміші твори Шевченка, Франка, Лесі Українки, Коцюбинського та інших українських письменників. Українська мова вважається наймилозвучнішою у світі. Вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм, плинністю. Українське слово живе в піснях мого народу, чаруючи світ поетичністю, мінливістю настроїв. Воно вводить нас у чарівний світ народних вірувань, у народну творчість, вчить любити рідний край, велику Батьківщину.

Объяснение:

надеюсь

4,8(52 оценок)
Ответ:
ArinaM25
ArinaM25
09.11.2022

1. Зроблю собі лялечку з сіна та тканини ⇒ означено-особове

Зроблю (присудок виражений дієсловом) собі (додаток виражений займенником) лялечку (додаток виражений іменником) з (прийменник) сіна (додаток виражений іменником) та (сполучник) тканини (додаток виражений іменником).

2. У давнину писали на глиняних табличках, папірусах, пергаменті ⇒ неозначено-особове

У (прийменник) давнину (обставина виражена прислівником) писали (присудок виражений дієсловом) на прийменник) глиняних (означення виражене прикметником) табличках (додаток виражений іменником), папірусах (додаток виражений іменником), пергаменті (додаток виражений іменником).

3. Серед лісу ставок прикрашено очеретом ⇒ безособове

Серед (обставина виражена прислівником) лісу (обставина виражена іменником) ставок (додаток виражений іменником) прикрашено (присудок виражений дієсловом) очеретом (додаток виражений іменником).

Додаткова інформація:

підмет 

присудок ‗‗‗‗‗‗‗

додаток  –  –  –  –  –

обставина – • – • – •

4,5(39 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ