Визначити тему, головну думку, ключові слова, тематичні речення, види і засоби міжфразового зв'язку. Георгій Нарбут працював над проектом великого герба. На жаль, ці його ескізи не збереглися. Проте обкладинка проекту до нас дійшла. У ній художник зобразив з одного боку фігури гетьмана, вченого та козака Мамая. Напевно, ці постаті мали символізувати державне управління, освіченість та ментальність. Фігури зображені на фоні геральдичного древа. З іншого боку біля обеліска стоїть робітник зі щитом, на якому зображений тризуб.
Спершу здається, що історичне тут протиставляється сучасному. Але чому тризуб у руках робітника? Адже в той час тризуб був абсолютно історичним символом, знаком князя Володимира. Певно, робітник не протиставляється групі історичних осіб, а віддзеркалює їх. Можливо, ті фігури за задумом художника є символами управління державою, якісної освіти та українського менталітету. Саме це необхідне новому українцеві громадянинові Української держави, якого уособлює фігура робітника. Розмаїття ж родинних гербів зведено до одного тризуба — державного символу України.
2. [нарОдж'ен':а] (Великою літерою позначила наголос, над "о" потрібно поставити риску.
3. 4 склади: на/род/же/ння. 2 склад закритий, інші - відкриті.
4. Н-[н]-приголосний, сонорний, передньоязиковий, зубний, зімкнено-прохідний, носовий, твердий, дзвінкий.
А-[а]-голосний, ненаголошений.
Р-[р]-приголосний, сонорний, передньоязиковий, піднебенно-зубний, зімкненно-прохідний, твердий, дзвінкий.
О-[о]-голосний, наголошений.
Д-[дж']-приголосний, шумний, передньоязиковий, піднебенно-зубний, африкат, шиплячий, напівпомякшенний, дзвінкий.
Ж
Е-[е]-голосний, ненаголошений.
Н-[н':]-приголосний, сонорний, середньоязиковий, зубний, зімкнено-прохідний, носовий, мякий, дзвінкий.
Н
Я-[а]-голосний, ненаголошений.
5.10 букв, 8 звуків.
В транскрипції над буквою "е" праворуч вгорі написати маленьку букву "и", а над "дж" намалювати дужку, те ж саме зробити і в другий квадратних дужках.