1) Три віки ходять пісні Марусі Чурай по нашій землі, три віки любові вже подаровано людям, попереду ж вічність; велика любов і велика творчість - невмирущі.
2) Сміються, плачуть солов'ї і б'ють піснями в груди; цілуй, цілуй, цілуй її - знов молодість не буде!
3) Повечорів мій день, туман поле ясне укриває, я дивлюсь, хвилюючись, навколо - мені треба поспішати. Гості пливуть на вербових човнах, хвиля хвилю з-за Десни доганяє, часті думи з далекого теплого краю везуть мені...
4) Не посадив жодного дерева за своє життя - плати за чисте повітря.
5) Тільки тобою білий святиться світ, тільки тобою повняться брості віт, запарувала духом твоїм рілля, тільки тобою тішиться немовля.
Науко́во-техні́чний прогре́с — це поступальний рух науки і техніки, еволюційнийрозвиток усіх елементів продуктивних сил суспільного виробництва на основі широкого пізнання і освоєння зовнішніх сил природи; це об'єктивна, постійно діюча закономірність розвитку матеріального виробництва, результатом якої є послідовне вдосконалення техніки, технології та організації виробництва, підвищення його ефективності.
Разом з тим, відомо, що 60 % - 70 % від усіх наукових розробок у виробництво взагалі ніколи не впроваджується. Тобто науково-дослідний процес охоплює значно більший обсяг знань ніж та його частина, яка є виходом науково-технічного прогресу в практику.