М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Написати 2 самодиктанти Чумацтво

Чумацтво – один (із, з) (най)давніших і (най)вагоміших промислів українців. (У, в) добу середньовіч…я основною продукцією їхн…ої торгівлі були сіль (і, й) риба. З розвитком промисловості (й, і) (товарно)грошових відносин асорт…мент товару значно ро…ширився а маршрути чумаків набули переважно півден…ого напрямку.
Чумацький промисел безперечно був суто чоловічою сферою діяльності що зумовлювалося (не)бе…печніст…ю праці. Що(б) ним займатися потрібно було мати насамперед воза «мажу» і хоча(б) пару витр…валих волів. Більшість чумаків володіли (однією)двома парами тя…лових тварин мен…ша заможніша частина десятками волів.
У далек дорогу (з, с)повнен…у (не)безпек чумаки готувались заздалегі(д,т)ь ще (в)зимку. (На)весні (з, с) першими веснян…ими променями вони гуртувалися у «валки». Об…єднавши зисил…я легше було долати степові простори захищатися від татар допом…гати (один)одному під час мандрівки. Валку яка в дорозі ро…тягалася на сотні метрів очолював (най)досві…ченіший чумак «ватажок». Він крім визначен…я маршруту та місць ві(д, п)очинку стежив за дотриман…ям учас…никами походу дисципліни (і, й) порядку був суд…ею при виникнен…і суперечок.
Чумацтво за давніми джерелами належало до (най)престижніших видів занят…я. Тому в середньовіч…і майже (в, у)сі юнаки мріяли стати якщо не (лицарем)козаком то бодай чумаком.

Основні галузі господарства українців
Традиційними видами господарської діяльнос…ті (у)країнс...кого народ(у,а) з (давніх)давен були скотарство рибальство мисливство бджільництво. Однак (най)головнішим завжди залишалося (земле)робство. Україна нація (з, зі) (старо)давньою (високо)розвинен...ою (земле)робською культурою. (З,С)прияти..ві кліматичні умови помірно холодна зима літо (с, з) достатньою кількіс…тю як теплих соняч…них днів так і дощів родюч... (г, ґ)рунти переважно ч...рноземи з великою місткіс...тю поживних речовин (в, у)се це зумов…ло досягнен…я українців (у, в) розвитку традиційної (агро)техніки.
(Земле)робство поділяєт...ся на три основні галузі (хлібо)робство городництво та садівництво. Відомо кілька систем (земле)робства. (Най)більш давньою була (вирубно)вогнева. На обран…ій під посів (у, в) лісі ділянці восени або (в)зимку рубали ліс (і, й) кущ... залишаюч... їх на місці. (На)весні їх палили і після цього без оранки сіяли просо або льон. Потім рік(у)рік тут висівали жито або ін…ші з…рнові культури. Через три (чотири) роки урожайність такого лану різко знижувалась і його зал..шали (не)засіян...им "відпочивати". Висока культура (земле)робства сві(д,т)чен...я господарності нашого народу.
ОЧЕНЬ !!

👇
Ответ:
Vladiko011
Vladiko011
04.03.2021

мало для такого

Объяснение:

вибач но ісьо мало

4,7(12 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
тупикл12
тупикл12
04.03.2021
Думаю, що недарма мову називають душею народу. Як і всяку душу, її треба вміти зберегти чистою і красивою. І вона, як і душа, тільки одна, одна для кожної нації. Хто ж винний у тому, що велика частина населення України розмовляє російською мовою? Хто винний у тому, що дотепер українська мова на вулицях нашого міста сприймається оточуючими як щось надзвичайне? І чи потрібно шукати винних?Українську мову століттями принижували, придушували і навіть оголошували «неіснуючою». Але вона витримала всі випробування. Знову наш народ знайшов її і тепер вже точно не втратить. «Співуча українська мова» звучить з динаміків магнітофонів і телевізорів уже майже нарівні з російською. Активно зараз розкуповуються і книги українською. І нехай хтось соромиться її. Це проблеми людини, а не мови. А особисто я не хочу кривдити ні тієї, ні іншої. Для мене обидві ці мови рідні. 
4,7(6 оценок)
Ответ:
zhdiana0706
zhdiana0706
04.03.2021
Розлука-підмет
що робить?
научає любити-присудок
любити що?
край-додаток
край який?
рідний-означення
любити як?
щиріш-обставина
научає любити кого?
нас-додаток

2)гори-підмет
що роблять?
линуть-присудок
линуть як?
наче в чистім небі-обставина
линуть як?
легким візерунком-обставина
3)міст-підмет
що зробив?
прогуркутів-присудок
як?
давно-обставина
коли?
вже-оставина
прогуркутів через що?
через Дінець-додаток
4)радість-підмет
радість чия?
інших-означення
радість для кого?
для себе-додаток
як своя-присудок?
5)ті-підмет
мусять буть -присудок; Мусять буть якими? Добрими-означення

2 частина підрядна означальна
що-підмет
творять-присудок
добро-додаток
4,7(57 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ