Найтепліша та найблагодатніша пора року - це, звичайно ж, літо. Влітку вся природа живе на повну силу. Зеленіють дерева, на них зріють соковиті плоди. Цвітуть квіти на клумбах, у полях та на луках. Тварини та птахи трудяться, добуваючи їжу. Вони якраз влітку вигодовують своїх дитинчат. Ніхто не впадає у сплячку, всі живуть повним життям.
Для людини літні днини теж благословенні. Їй не потрібно теплого одягу, не треба опалювати квартиру. Немає влітку морозів, немає ожеледиці. Ніщо не заважає людині рухатися, ходити, бігати, подорожувати.
Теплого літнього дня світить ясне сонечко у блакитному небі. Навколо усе вбране у зелене, все здається ошатним. Птахи подають свої голоси, співають. Спробуй-но почути такий концерт узимку!
Особливо гарні літні вечори, коли денна спека спадає. У галасливих містах цього часу припадає пилюка, яку піднімає транспорт. По небу розливаються червоні промені заходу, але сонце ще освітлює землю золотистим світлом. Навколо стає спокійно та мирно.
Пахне(присудок) липень(підмет) медово, і співає(присудок) соловей(підмет) - складне речення
Реве(присудок) та стогне (присудок) Дніпр(підмет) широкий, сердитий вітер(підмет) завива(присудок). - складне речення
Дощ(підмет) накрапає(присудок), і бродять(присудок) тумани(підмет) біля ріки. - складне речення
На городі влітку ростуть(присудок) гарбузи(підмет), кавуни(підмет), картопля(підмет), буряки(підмет). - складне речення(однорідні підмети)
Тече(присудок) вода(підмет) в синє море. - просте речення
Гарним був(присудок) Київ(підмет) у цей свіжий весняний ранок. - просте речення
Сонце(підмет) заходить (присудок), гори(підмет) чорніють(присудок), пташечка(підмет) тихне (присудок), поле(підмет) німіє(присудок) - складне речення
Объяснение:
підмет-одна лінія
присудок-дві лінії