Додаток
Объяснение:
тарас шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. все його життя і творчість були присвячені українському народу. поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
на мою думку секркт успіху т. шевченка в тому що потрібно старанно працювати, вчитися, потрібно бути уважним іти впевнено до своєї мрії.
осягнути постать тараса григоровича непросто хоча б тому, що в йогопостаті поєднані величезні таланти він не вписувався в рамки свого часу, тому що завжди ішов попереду його.
у світі було багато геніальних поетів, мистців, політичних діячів. на жаль, не всі вони були настільки гарними людьми. шевченко - геніальна людина, людина, що залишалася собою завжди і за будь-яких "караюсь, мучуся, але не " - так написав він в одному з листів. це, на мою думку, - його життєва позиція".
ответ:
із обрядових пісень мені найбільше колядки. колядки - це відтворення міфу про створення світу і величальні пісні, призначені для кожної конкретної людини: господаря, господині, хлопця, дівчини, дитини. у них досить часто називаються імена тих, кого величають.
що ж означає слово коляда? в українців це і сам обряд, і різдвяна пісня, і винагорода за колядування. за твердженням давніх авторів, коляда - один із язичницьких богів, що символізував початок року. можливо, від коляди походить і слово календар (річне коло). у римлян тотожним коляді був бог янус, а від нього - назва першого місяця року «януаріс» (січень). слово коляда є в усіх слов'янських народів із тим же значенням, що і в українців.
у колядках мають місце певні образи:
ясен місяць - пан господар, красне сонце - жона його, дрібні зірки - його дітки та ін.
провідні мотиви колядок:
- кохання як запорука людського щастя;
- одвічне родинне благополуччя;
- уславлення народження ісуса христа,
- уславлення хліборобської праці, захисту рідної землі.
до НаречиЯ по-моему