Неправильну форму ступеня порівняння прикметника вжито в реченні А Здоров’я – саме найбільше багатство. Б У цьому місці річка вужча. В Я поборю найважчі перешкоди. Г Заздрість – якнайогидніша з усіх емоцій
У науковому та діловому стилях ці речення використовується найчастіше тоді, коли є необхідність передати повідомлення, частини якого лежать у тій самій смисловій площині. Проте порівняно з складнопідрядними реченнями, складносурядні конструкції у діловому та науковому стилях посідають менш помітне місце. У науковому стилі (як і в діловому та, частково, публіцистичному) віддається перевага тим типам підрядних речень, які містять відносні слова, бо вони уточнюють стосунки між частинами складного цілого.
У наших краях живуть мiськi ластiвки. Ззовнi вони вiдрiзняються вiд сiльських. У сiльськiй мiсцевостi ластiвки люблять гнiздитися у пiщаних кар'єрах, часто селяться бiля людей, прикрiплюючи гнiзда на стiнах будинкiв бiля самої cтелi. Ластiвка - комахоїдний птах. Тому вони самi харчуються i дитинчат вигодовують виключно лiтаючими комахами: мухами, комарами, метеликами. На зиму ластiвки вiдлiтають у вирiй, адже комахи, якими вони харчуються, ховаються у шпаринки. Весною птахи знову повернуться назад i будуватимуть новi оселi, тому що старi гнiзда ластiвки зазвичай не займають. Ми з товаришами готуємося зустрiчати птахiв. Але ця зустрiч вiдрiзняється вiд зустрiчi шпакiв, яким ми будуємо шпакiвнi. Ця зустрiч емоцiйна.
У науковому стилі (як і в діловому та, частково, публіцистичному) віддається перевага тим типам підрядних речень, які містять відносні слова, бо вони уточнюють стосунки між частинами складного цілого.