Котигорошко — один з образів переможця над лихом, хворобою, негараздами в українському фольклорі. В образі Котигорошка народом втілені такі риси, як богатирська сила, стійкість у боротьбі проти ворогів, вірність, кмітливість тощо.
Відомий дослідник давньослов'янської історії академік Олександр Рибаков у праці «Язичництво давніх слов'ян», наводячи паралелі античних міфологічних героїв та персонажів наших казок, називає Котигорошка українським Гераклом. І той і той — найбільші силачі та народні герої, і той і той — син найвищого божества та символу чоловічої сили. Адже античний Геракл — син Зевса, а наш слов'янський Горох виступає як одне з втілень Рода — всеосяжного бога давніх слов'ян.
В образі хлопчика, що постав із горошинки, народом втілені не лише такі риси, як богатирська сила, стійкість у боротьбі проти ворогів, але й вірність, кмітливість. Недарма сучасні міфоаналітики інтерпретують горошину як космологічне та гносеологічне (себто пізнавальне) ядро.
1. У селищі проживає близько 10 000 людей. 2. Наступного тижнями будемо складати іспит. 3. Постійно читаючи цей журнал, можна дізнатися багато цікавого з зоології. 4. "Місячна соната" Бетховена — один із найулюбленіших класичних творів мого приятеля. 5. Ювілярові вручили вітальний адрес. 6. Він вийшов із скрутної ситуації, спираючись на власний досвід. 7. Учні добре засвоїли нову тему, про що свідчили їхні правильні відповіді на поставлені вчителем запитання. 8. На цій дільниці виросла гарна картопля. 9. Я вважаю, що не треба втручатися в особисті справи колег по роботі. 10. Протягом дня я мушу забрати на пошті грошовий переказ. 11. Учитель повинен прищелювати учням почуття гордості за свою Батьківщину. 12. Квитки на концерт відомого співака швидко розкупили шанувальники. Наш однокурсник став дипломантом престижного конкурсу. 14. Тетянка не прийшла на заняття через хворобу. 15. Це було два роки тому, коли я востаннє бачився з письменником.