Відредагуйте речення. 1. Бажаючі можуть відвідати лекцію з психології. 2. Документи потрібно було підписати у завідуючого кафедрою. 3. Завершуючим етапом навчання в магістратурі є захист кваліфікаційної роботи. 4. На факультеті було створено постійно діючу комісію з науково-методичної роботи. 5. Сьогодні відбудеться зустріч з початкуючим письменником. 6. Після узагальнюючого слова, яке стоїть перед однорідними членами речення, ставиться двокрапка. 7. Екологів усього світу турбує проблема постійно зростаючої кількості відходів промисловості. 8. Проживаючі в гуртожитку студенти повинні дотримуватися правил внутрішнього розпорядку. 9. Оточуюче середовище постійно змінюється під впливом розвитку й удосконалення технологій виробництва. 10. Унаслідок використання миючих засобів відбувається забруднення води в річках. 11. Головними діючими особами в спектаклі були студенти-першокурсники. 12. Люди, постраждавші під час повені, були розміщені в місцевому санаторії. 13. Приємно було бачити учнів, уважно слухаючих розповідь учителя географії. 14. Відстаючі студенти змушені були опрацьовувати вивчаємий матеріал самостійно. 15. Студенти, від’їжджаючі на практику, ознайомилися з переліком необхідних документів.
Більшість з нас полюбляють дивитися фільми та читати книжки про справжніх благородних героїв, які своїми вчинками рятують із небезпеки інших. Але нам не треба лише захоплюватися іншими, треба й самим намагатися бути чесними, мужніми і благородними у відношенні до інших, а перш за все – у відношенні до себе. Тільки тоді ми зможемо стати краще і зробимо кращим тих, хто нас оточує. Доводити те, що благородство людини визначається не походженням чи положенням, немає ніякого сенсу. Життям доведено, що в основу благородства людини, перш за все, покладено високе розуміння обов’язку і честі. Якщо б я складав кодекс благородної людини, то до нього я б надав такі поняття, як чесність, сміливість, принциповість, наполегливість і прямота. В той же час ці якості характеру благородної людини повинні доповнюватися такими рисами, як гуманність у будь-яких випадках, вміння бути вище дрібниць, вміння щадити слабких та беззахисних, готовність на самопожертву власними інтересами заради інших людей.
Гадаю, благородство – це коли людина робить добро іншим, але робить це непомітно, не виставляючи свої вчинки на показ і не прагнучи за це визнання чи нагород. Серед наших знайомих ми можемо знайти і таких, які плутають справжнє благородство з показним, роблячи зі своїх вчинків зовнішні красиву позу, хизуючись та видаючи себе занадто розумними. Такі люди боляче реагують на будь-які зауваження і сприймають їх як власну образу. Та по-справжньому благородну людини образити досить важко, бо вона спроможна визнавати свої помилки, вміє вибачатися, коли винна, і ніколи не боїться потрапити в скрутне або дурне становище заради доброї справи. Інколи поступитися власною гідністю – це значить проявити великодушність.
Я переконаний в тому, що благородні вчинки – це не обов’язково якісь подвиги заради людства у масштабі усього світу. Благородство – це і до слабкішим та старим, і поважливе ставлення до своїх батьків та до оточуючих, і культурна поведінка у громадських місцях, і ще багато-багато вчинків, які можна робити кожен день, причому робити їх можна майже непомітно для інших. Справжнє благородство невразливо для повсякденних дрібниць життя. І за всіх обставин треба залишатися чесною, непохитною, безкорисливою і благородною людиною. Особисто я сподіваюся стати чесною і благородною людиною, яка буде здатною на безкорисливі вчинки. Тим паче, що мені є з кого брати приклад.