11)
1)Б (Пес (який?) скажений)
2)В (Не бреше (як?) даремно)
3)А (Не підкупиш (ким? чим?) нічим)
12)
За(прийменник, не член речення) темною(прикметник, означення) смутою(іменник, додаток, однорідне з за горами) лісу(іменник, додаток), далеко(прислівник, обставина) за(прийменник, не член речення) горами(іменник, додаток, однорідне з за смутою), напевно(вставне слово, не є членом речення), обізвався(дієслово, присудок) грім(іменник, підмет).
Синтаксичний розбір: розповідне, поширене, неокличне, просте, двоскладне, ускладнене однорідними додатками та вставним словом.
Відповідь:
Не можна не захоплюватись здатністю людини пізнавати та змінювати навколишній світ, але, нажаль, все частіше дії людини завдають шкоди навколишньому середовищу. Наприклад, людина висушуючи озеро, ніби нічого такого і не вчиняє, вона просто хоче звести на цьому місці будинок або посадити город, та чи замислюєється людина, що її вчинок може згубити значну частину рослин і тварин, що залежили від цієї водойми. І це непоодинокий випадок. Людина, захоплена своєю величчю і могутністю, прагне все більшого пізнання і влади над природою так, що просто сліпо переступає межу, на якій людина і природа знаходяться в гармонії. Тому потрібно вчасно зрегувати і почати відновлювати втрачене, а те, що залишилося пильно захищати. лише в такому випадку в майбутньому ще залишиться те, що викликатиме захоплення і бажання пізнання
Пояснення:
книги есть во всем мире и интересные и иронические если их изучать и читать ты добьешься всего хорошого