Числівник – частина мови, що має статус самостійної. Ця частина мови може позначати кількість предметів, їх порядок або число. Числівник відповідає на питання: який? Скільки? Ця частина мови має певну класифікацію і ділиться на кількісні числівники, збірні числівники і порядкові числівники.
Варто зауважити, що кількісні числівники також включають визначено-кількісні слова і невизначено-кількісні слова. І якщо до першої категорії відносяться такі числівники, як один, два, три і так далі, то друга категорія включає такі числівники: мало,багато, небагато, скільки-небудь і так далі.
Роль і значення числівників в мові людини є досить великим. Числівник – це далеко не просто вираз за до слів арифметичних позначень, це набагато більше. Зрозуміти це можна завдяки різним прикладам. Уявіть, що числівників не буде.
Все в світі рахується за до них, тому без числівників будь-який підрахунок стає неможливим. Це б сильно ускладнило людське життя. Можливо навіть і те, що це б зробило життя людини неможливим. Цілком можна припустити, що за відсутності числівників в мові людини ніколи б не були придумані такі науки, як математика, хімія, фізикаі деякі інші.
Хіба можна уявити сучасний світ без існування цих наук? Безумовно, відсутність цих наук дещо спростило б життя для школярів, але в цілому суспільство постраждало б дуже сильно.
У той час як числівник позначає число, слова, що позначають числа при письмовій мові дуже часто замінюються цифрами. Цифри дуже зручні, їх використання часто зручніше, ніж використання слів. Цифра – це один символ, слово зазвичай має більше символів. Тому з метою економії часу та письмового простору люди досить часто замінюють словами цифрами.
Ще одна цікава перевага цифр порівняно зі словами полягає в тому, що цифри зрозумілі представникам різних народів, кожен з яких має свою власну національну мову. Слід обов’язково бачити різницю між настільки цікавим числівником, яке являє собою частину мови, що має ознаки одночасно прикметника та іменника, і цифрою. Це не одне і те ж, плутати числівник і цифру ні в якому разі не можна.
Все вищесказане, безумовно, підтверджує те, що числівник – це дуже цікаве мовне явище. Ця частина мови здатна викликати в учнів величезний інтерес до її вивчення. Зв’язок між числівником, як частиною мови, і цифрами досить цікавий сам по собі і гідний пильної уваги.
ответ:- Здрастуй, Оленко !
- Привіт, Анню! Рада тебе зустріти!
- І я так само рада! Ну, розповідай, як провела літні канікули?
- О, я провела їх дуже цікаво. Ми з батьками їздили відпочивати до моря.
- Справді? І куди саме ви подорожували?
- У Крим. Спершу ми жили в Алушті в пансіонаті. Купалися в морі досхочу. Я з татом навіть рибалила з пірсу.
- Щось упіймали?
- Морського йоржа! Але його їсти майже неможливо, тож ми його відпустили.
- А потім ви ще десь подорожували?
- Так, ми їздили на екскурсії в Ялту, Севастополь, Судак. Мені особливо сподобалася стародавня фортеця в Судаку. Так що я все про себе та про себе! Ти як провела літо, подруго ?
- У батьків грошей подорожувати не було, тому я провела його вдома. Але не нудьгувала
Объяснение: