Объяснение:
До - до і - до , колега - колезі - колежанка, луг - у лузі - лужок, увага - увазі - уважний, крига - кризі- крижина, діалог - у діалозі, рік - році - річний , техніка - технічі - технічний, фонетика - фонетиці - фрнетичний, молоко - у молоці - молочний, черепаха -черепашка - черепасі, муха - мушка - мусі, лантух - лантушок- у лантусі, дах - дашок, фартух - фартушок - у фартусі, страх - страшний, класика - класиці - класичний, плуг - у плузі - плужок, берег - на березі - прибережний, мряка - у мряці - мрячити, льох - у льосі, вухо - вушко - у вусі, стріха - на стрісі, свекруха - свекрусі - свекрушин, тітка - тітці - тітчин, лірика - ліриці - ліричний, смуга - смузі - смужка, райдуга - райдузі - райдужний, каталог - у каталозі - каталожний, лопух - лопушок - на лопусі, успіх - успішни, мука - муці - мучний, тривога - тривожний - у тривозі, голка - голці - голочка, діжка - у діжці - діжечка, горіх - горішок - на горісі, пух - пушок - у пусі, бік - на боці - бочок, психіка - психіці - прихічний.
1) Хтось із нас, дорога із міста, тесляр із хутора, Олена із матір'ю, розмовляла із батьком, онук із дідусем, оглядач зі Львова, зустрілася з артистами, вийшов із двору, іти з іншими, привітали зі святом, прощатися зі світом, зі щирим серцем.
2) Взяти себе у руки - перше, що необхідно зробити коли ти злий.
Брати до серця - не найкраща ідея.
Стільки різних турбот звалилось на мене останніми днями, що я аж збився з ніг.
А Катруся все дивиться крізь пальці, ніяк не хоче братись за науку.
3) 1. Тече вода із-за гаю та попід горою. Хлюпочуться качаточка поміж осокою (Т. Шевченко).
2.Чіпка глянув на діда, підвівсь і поплентався стороною понад отари, немов п'яний, наче учадів (Панас Мирний).
3. Із-за лісу, з-за туману місяць випливає (Т. Шевченко).
4. 3-над хмар часом прилине прощання з літом журавлине. (П. Тичина).
5. Блиснуло сонце з-поза гір в земному саду (А Кримський). 6. Геть понад морем, над хвилями синіми в'ються, не спиняться чаєчки білі (Леся Українка).
7. Що в світі миліше надзоряні ночі, що в світі ясніше надмилого очі (М. Коцюбинський). 8. Стоїмо ми вчотирьох та очима лупаємо (І. Нечуй-Левицький).
9. Не для того я повертався додому, щоб сидіти в чотирьох стінах (П. Загребельний).
10. Я не літав в надзоряні країни, а все державсь бездольної землі (П. Грабовський).
4) 1. А 2.В
5) А