За до морфологічних ів творення слів: • Суфіксальний • Префіксально-суфіксальний • Постфіксальний • Безафіксний • Складання слів або основ слів • Абревіація утворити нові слова від: вода, гора, густий
1. Що таке дієслово як частина мови? 2. Що є початковою формою дієслова та які граматичні ознаки вона має? 3. Поясніть написання не з дієсловами. Наведіть приклади. 4. Що виражає категорія виду дієслів? Дайте характеристику кожному виду. 5. У чому полягає різниця між перехідними та неперехідними дієсловами? 6. Схарактеризуйте основні значення форм теперішнього часу. 7. Схарактеризуйте основні значення форм минулого часу. 8. Схарактеризуйте основні значення форм майбутнього часу. 9. З'ясуйте особливості поділу дієслів на дієвідміни. 10. Що виражає дійсний б дієслів? 11. Як утворюються дієслова умовного Як утворюються дієслова наказового Що виражають безособові дієслова? 14. Назвіть основн творення дієслів. 15. Наведіть приклади в творення дієслів. 16. Назвіть граматичні ознаки дієслів.
Щоб розчинити камені в нирках, сечоводах, жовчному міхурі, можна використовувати такі засоби: — 20 г лимонної кислоти (вичавлений лимон), 20 мл (1 ст. л.) маслинової олії, 20 мл горілки. Змішати й пити після кожного прийому їжі протягом 1—3 місяців. Після цього пройти УЗД-обстеження. За потреби лікування продовжити; — 1 ст. л. яблучного оцту, 1 ст. л. меду на 150—200 мл перевареної води. Усе ретельно перемішати. Пити перед їдою в разі нормальної кислотності та після їди — в разі підвищеної; — у щоденному раціоні повинні бути яблука. Відразу після їхнього дозрівання (1—2 місяці) потрібно щодня з’їдати по 1 кг цього фрукту будь-якого сорту, пізніше обирайте ті сорти, які довго зберігають вітаміни (наприклад, симиренка та інші), з’їдаючи по 1—3 на день. Дотримання цього правила до очистити жовчні й сечові шляхи, нирки та печінку від каменів. Для нормального травлення потрібно: —постійно вживати в перших і других стравах натуральний (6%) яблучний або виноградний оцет, хрін та гірчицю, а під час приготування будь-яких страв додавати чорний запашний перець (мелений або у вигляді горошку), лавровий лист. Наприклад, під час приготування вареної картоплі в каструлю треба покласти по 2—3 горошини чорного й запашного перцю, 1 великий лавровий лист, 1 велику цибулину, 2 зубчики часнику; — крупи прожарювати перед уживанням на сковороді близько 6 хвилин для знищення різних мікроорганізмів, цвілі та вірусів, що оселилися в них під час зберігання. Не всі мікроорганізми гинуть у киплячій воді, а на сковороді температура вища, крім того, дію підсилює кисень повітря; — хліб обов’язково пропускати через тостер (термообробка для усунення мікроорганізмів), а сир перед уживанням обробляти над парою; — щодня з’їдати 2—3 зубчики часнику та 1 цибулину в будь-якому вигляді; — у щоденному раціоні мати такі ягоди, як журавлина, брусниця та чорниця — свіжі або перетерті з цукром. Вони допомагають не тільки нормалізувати травлення, але й підтримувати імунітет.
У разі отруєння: — швидку до надасть суха гірчиця: 1 ч. л. заварити в окропі, охолодити й випити. Можна вживати цей засіб з молоком або кефіром, але попередньо гірчицю потрібно заварити в киплячій воді (1 ч. л. гірчиці на 0,5—0,3 склянки води), а після цього розвести молоком або кефіром; — перевіреним засобом є йод із крохмалем — 20 крапель на склянку завареного крохмалю. Можна також йод розводити фруктовим або молочним киселем. Для очищення крові від різних паразитів: — 1 ч. л. 5% спиртового розчину йоду та 1 ст. л. крохмалю розмішати в 50 мл холодної води, залити окропом (200 мл) і перемішати. Пити по 3—5 чайних ложок зі 100—150 мл молока або киселю через 30 хв після їди один раз на день за схемою: 5 днів — перерва 5 днів, потім знову 5 днів і т.д.
За перших ознак застудного або вірусного захворювання: — необхідно пити на ніч 100—150 мл молока з гірчицею (1/5 чайної ложки, завареної у 20 мл окропу). Цей же рецепт допомагає в разі гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів, а також запальних процесів внутрішніх органів. Застосовувати до поліпшення стану, після цього припинити вживання гірчичної суміші.
1. Вода - водяний, заводненний, водограй, водокачка, водонасос.
2. Гора - гірський, гористий, гірник, на-гора.
3. Густий - густіший, якнайгустий, перегустілий.