Розібрати складні, безсполучникові речення 1) В житті одне ви пам'ятайте в нас труд в честі й честь в труді
2) Ти посадиш деревину знадобиться у віках
3) Отакий і рости сину цікавий до всього життя треба знати
4) Торкніться пальцями жилки на скроні почуєте пульс батьківщини
5) Махнула осінь в ліси вони зацвіли пурпурними сірими та жовтими фарбами
Совість – це, скоріше, наш внутрішній голос, який контролює вчинки, думки, справи. Наприклад, я відчуваю спокій, задоволеність, бо знаю, що я виконав свій обов’язок і при цьому не порушив моральні норми. А іноді буває так, що я шкодую про те, що трапилося, мені хочеться виправити помилку і не здійснювати її в майбутньому. І тоді докори сумління, почуття провини починають турбувати розум, і ти відчуваєш каяття. Я вважаю, що сором – це важке переживання ганьби перед іншими, а совість – це сором перед самим собою, переживання через вчинок або сказані слова. Совість змушує нас розмірковувати про свої вчинки, критично їх оцінювати.
Честь і совість взаємопов’язані, адже дотримання правил честі допомагає людині знайти душевний спокій і жити у злагоді зі своєю совістю.
Честь, совість, справедливість і людська гідність. Ми часто вимовляємо ці слова, але, на жаль, рідко замислюємося над цими поняттями. Швидше за все, вони для нас лише слова, які не мають сенсу, які використовуються нами лише для того, щоб зробити свою промову красивою і ефектною . Так чому ці поняття є найважливішими достоїнствами людської душі? Ці питання хвилювали і продовжують хвилювати людей . І в усі часи заслуговує поваги честь і чиста совість, які завжди були цінним благом для людини. Таким чином, честь, совість, справедливість і людська гідність не дадуть людині здійснити аморальний вчинок, до уникнути помсти і образ.