З’ясуйте тип кожного речення в тексті (цифра позначає наступне речення). Речення (текст)
(1) Глорія – це оптичне явище, воно ігається на хмарах, які розташовані нижче ігача або прямо перед ним у точці, що є протилежною джерелу освітлення. (2) Щоб побачити цей ефект, треба вночі в горах розпалити багаття, вибравши погоду з низькими хмарами. (3) Тоді навколо голови з’явиться ореол, а на хмарах – ваша тінь. (4) На Сході навіть прийнято називати Глорію «світлом Будди»: тінь ігача завжди оточена кольоровим гало, це тлумачилося як ступінь його просвітління або ж близькості до божества, зокрема до Будди.
Тип речення:
А складнопідрядне
Б складне з різними видами зв’язку
В складносурядне
Г складне безсполучникове
Д просте ускладнене
Культура мовлення це дотримання мовних норм вимови: правильного наголосу, вживання слів, побудови висловів. А ще культура мовлення - це точність, зрозумілість, чистота, логічність, багатство і доречність мовлення.
Існують люди, яким чистота мовлення дається легше, ніж іншим. Це ті, хто виріс у культурному і освіченому середовищі. Є й такі, хто має лінгвістичні здібності. Всім іншим доводиться опановувати мову, працювати над її чистотою. І цей шлях не кожному здається простим.
Суржик все ще панує в нашій мові. Треба визнати, що подолати його непросто. Хоча для цього лише треба відкинути лінощі і небажання вчитися рідної мови. Кожен українець повинен наполегливо і самовіддано працювати над вдосконаленням культури мовлення.