3 Прочитай/перепиши текст, ставлячи прикметники з дужок у потрібній формі. Устав пропущенi букви. Настала (раннiй) осінь, але в садах не було ні (рожевий) яблук, нi (пурпуровий) слив. Не пурхали (гамiрливий) пташки. А в boxed ...ni не my- нали (веселий) пiснi (за К. KHM) .
Та ось кілька (бешкетний) хлопчаків поруйнували (пташиний) гнізда. (Бiдолашний) птахи покинули сади і вже до них не поверталися.
Минули осінь і зима, почалися (весняний) дні, але в садах було тихо й сумно. (Шкідливий) гусінь, яку (працьовитий) птахи винищували тисячами, p0...B( водилася бе...перешкодно й поїдала на д...ревах не лише цвіт, а й листя.
у (сусідній) с...лі було багато садів. Навеснi д...рева цвіли й ро...ли вали пахощі. У (густий) зел...нi ïхнього гiлля i за (яскравий) сонця, і за (білолиций) мiсяця було чути (веселий) u,.. бетання пташок.
Скласти листа до близької людини із звертаннями та вставними словами пропоную так:
Бабусю, пише тобі твоя улюблена онука Ганнуся. Як ти себе почуваєш? Як справи? Як там мій дідусь? Бабуню, щиро вірю, що у вас все чудово. Сподіваюсь, ми скоро побачимось. Певна річ, я б із задоволенням залишилась у вас погостювати на літо.
Бабусю, я закінчила рік відмінницею. Нарешті, я вільна від навчання. Тепер я мрію лише про подорожі та побаченні із близькими людьми. Бабуню, передавай привіт діду та сусіду Іллі. Чекаємо на зустріч!
З любов'ю,
Ганнуся.
Звертання: бабусю, бабуню.
Вставні слова: сподіваюсь, певна річ, нарешті.