Дальший її розвиток і утвердження були можливі тільки за тієї умови, коли вона відобразить кардинальні суспільні проблеми своєї доби.
Найбільшою бідою тодішнього суспільства була кріпаччина. Кріпосництво трималося на самодержавстві, яке глушило будь-які прояви демократії, на неосвіченості простих людей, на колоніальному гнобленні народів, що населяли окраїни царської Росії. Отже, знесення кріпацтва передбачало розвиток демократії в країні, поширення освіти, припинення колоніальної політики стосовно поневолених народів.
Виразником дум українського народу, співцем соціальної і національної свободи став Т. Шевченко. Він піднявся на височінь національного поета тому, що сказав своєму народові саме те, що потребувало загальнонаціонального усвідомлення.
Т. Г. Шевченко як основоположник нової української літератури і мови
Шевченко є основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Саме в його творчості повно розвинулися ті начала, які стали провідними для передових українських письменників другої половини ХІХ–початку ХХ століть. Тенденції народності й реалізму були вже властиві в значній мірі і творчості попередників Шевченка. Шевченко перший в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбили почуття й думки трудящих мас, їх віковічні визвольні прагнення.
Объяснение:
Калина-це пишний кущ.( іменник: калина,кущ. Прикметник:пишний)
Кущ росте у вологих місцях.( іменник:кущ, місцях. дієслово:росте. прикметник:вологих)Калина зацвітає весною білим цвітом.(іменник: калина,цвітом,прислівник:восени,дієслово:зацвітає,прикметник:білим)Восени червоніють грони калини.(прислівник:восени дієслово:червоніють, іменник:грони калини)Ягоди калини наливаються цілющим соком.(іменник:Ягоди калини,соком.дієслово:наливаються,прикметник:цілющим)Люди цінують калину за красу та лікувальні властивості.(іменник:люди,калину,красу,властивості,дієслово:цінуютьприкметник:лікувальні)
сподіваюсь на відмітку)
Вивчення української мови є важливою та цінною задачею, яка повинна бути на першому місці для всіх, хто цінує свою культуру, спадщину та особистий розвиток. Існує безліч причин, чому варто вивчати українську мову, і вони стосуються як особистих, так і загальносуспільних переваг.
По-перше, українська мова є національним символом та основою національної ідентичності. Вивчення рідної мови допомагає зберегти й розширити свої зв'язки з українською культурою та спадщиною. Це дозволяє краще розуміти історію, літературу, музику та мистецтво України, а також відчувати гордість за свій народ. Вивчення української мови допомагає зберегти національну самосвідомість та сприяє зміцненню національного єднання.
По-друге, українська мова є важливим комунікаційним засобом. Вивчення української мови дає змогу ефективно спілкуватися з українцями, як у рідній країні, так і за її межами. Здатність розмовляти мовою, якою спілкуються мільйони людей, відкриває багато нових можливостей для особистого та професійного зростання. Вивчення української мови допомагає засвоїти навички мовної взаємодії, полегшує адаптацію в українському середовищі та сприяє побудові міжнаціонального діалогу.
По-третє, українська мова є мовою освіти
Объяснение: ось