ответ:Часто ми чуємо від батьків та вчителів – ти повинен бути відповідальним! А чому я повинен бути таким? І що таке відповідальність взагалі?
По-перше, що саме люди розуміють під словом відповідальність? Відповідальність – це обов’язок людини відповідати за свої дії, це надійність та чесність по відношенню до себе та інших. Кожна людина в своєму житті стикається з відповідальністю, мусить брати її на себе. Відповідальність, безумовно, буває різна. Вона може бути закріплена законодавством, як-то юридична, адміністративна чи кримінальна. Громадянин
майже кожної країни має права та обов’язки, гарантовані конституцією та іншими правовими документами. При порушенні обов’язків та правил громадянин несе відповідальність.
Проте існує й інша відповідальність, вона стоїть навіть вище законів. Це етична відповідальність, можливість людини діяти та відповідати за свої дії.
Маленька дитина майже безвідповідальна. За неї несуть відповідальність батьки. Вони відповідають за її життя та здоров’я, безпеку, навчання та дозвілля, її вчинки. Проте з часом всі діти дорослішають. У них з’являються власні обов’язки, вони починають приймати рішення.
До них приходить розуміння того, які вчинки добрі, а які погані. Таким чином вони зтикаються з відповідальністю. Вона починається з простих та, здавалося б, неважливих рішень. Проте з кожним днем дитина дорослішає та починає брати на себе все більше і більше відповідальності.
Багатьом людям тягар відповідальності здається заважким. Вони усілякими засобами прагнуть її уникнути або перекласти на когось іншого. На мій погляд, цього робити не варто, адже відповідальність дає не лише обов’язки, вона дає й волю. Волю приймати власні рішення, можливість самому обирати свій шлях.
Отже, на мій погляд, відповідальність – це важка, проте необхідна частина нашого життя. Вміння нести відповідальність робить людину дорослою, самодостатньою та цілісною особистістю.
Объяснение:
1.Мрійте щиро! Тільки за такої умови мрія стає вашою. Як це перевірити? Дуже просто! Згадайти свої почуття, коли ви уявляли, що вже досягли своєї мрії. Якщо ви відчули радість та психологічне полегшення від досягнення мрії, тоді вона дійсно належить вам.
2. Визначте кінцеву дату досягнення своєї мети. Без цього ніяк! Але зауважте, що мета має бути реальною для вас та залежити тільки від вашої волі. Наприклад, безглуздо мріяти про відкриття нової галактики, краще задумайтеся про реальні речі.
3. Оберіть позитивну та конкретну мрію. Під час формування своєї мрії не думайте про те, чого ви НЕ хочете. Можливо, цього з вами так і не відбудеться, як би ви чогось не боялися. Але мрія існує для того, щоб створювати щось прекрасне, позитивне для вас, а не звільнювати вас від страху. Важливо також конкретно формулювати свої бажання. Наприклад, «Я хочу вчитися в вузі» - це не мрія для більшості з нас. Оберіть собі конкретну спеціальність та конкретний вуз. Те ж саме стосується і вашої майбутньої професії.
4. Чим ви можете пожертвувати заради досягнення своєї мети?Зрозумійте, чим більшого ви готові позбутися заради досягнення мрії, тим більше у вас шансів її досягнути. Ви повинні усвідомлювати, що протягом свого шляху до мрії, ви втрачаєте можливість досягти десятки інших мрій. Робіть усвідомлений вибір!
5. Що вам може стати перешкодою досягнення мети? Дуже важливо визначити перешкоди, які можуть траплятися на вашому шляху. Адже тільки тоді ви зможете їх подолати. Таким чином, написавши всі можливі труднощі та перешкоди на папері, ви зможете зробити план поетапного досягнення своєї мети.
6. Зробіть конкретний план досягнення мети. Після поетапного плану подолання перешкод уточніть кінцеві терміни виконання цих міні-завдань та результати, які ви від них очікуєте. В майбутньому ви будете користуватися цим планом та перевіряти себе.
7. Створюйте стимули та нагадування про свою мету. Для досягнення мети, ви повинні «жити» нею. Отже, із впевненістю розповідайте всім про свою мету та кінцевий термін, коли ви її плануєте досягти. Ви не захочете підводити себе, бо можете втратити довіру цих людей до вас. Це стане надійним стимулом до досягнення мрії. Для себе ви можете зробити нагадування про мету скрізь – наприклад, розмістить по всьому дому речі, які нагадували б вам про те, до чого ви прагнете.
8. Станьте мрійником, реалістом та критиком у однім обличчі.Дуже важливо розуміти свою мрію з трьох боків. Але не переборщіть із критикою – це може знизити вашу впевненість у собі.
9. Зробiть цю мрiю - реальною!
Всі ми мріємо. Хтось більше, хтось менше. Хтось про звичайне, земне, а хтось про напівреальне, фантастичне. Хтось масштабно, а хтось потрохи. Але всім нам хочеться, щоб наші мрії збувались. Але не всі знають як це зробити. Тож що треба зробити для здійснення своєї мрії? Мрія – ціль – дія – результат. Отак схематично можна зобразити шлях до здійснення мрії. Ніби все просто, чи так лише здається? Звичайно треба розуміти наскільки реальною є мрія. Ні, не треба думати, що мріяти про подорожі на інші планети абсурдно, адже так би ми жили сьогодні і без світла і автомобілів, бо це і (багато інших винаходів) з’явились саме завдяки мріям. Але ж не треба мріяти про те, щоб погладити динозавра – хоч й існують думки про машину часу, але ж поки цього ніхто не зробив (хоча не варто виключати й такої ймовірності). Визначившись наскільки реальною є мрія, варто зрозуміти скільки часу потрібно на її втілення. Якщо ви мрієте про шоколадний торт, то тут все просто – півгодини для походу в магазин і ваша мрія здійснена. Або ж півдня для приготування торту і ви вже смакуєте своїм тортом. Ну добре, з другим варіантом не все так просто. Іноді треба дві-три спроби, щоб справді смакувати своїм тортом. От на це і треба звернути увагу. Час на втілення мрії і вміння його розрахувати – це один з ключів успіху мрії. Якщо ви хочете купити новий автомобіль популярної марки, то, звичайно, ви навряд зможете заробити на нього за місяць. Якщо “прорахуватись” з часом, то неможливість (а так здаватиметься, якщо ви не встигнете здійснити мрію за відведеней час) її здійснення буде для вас катастрофою. Якщо мрія масштабна, мається на увазі велика, яка потребує багато зусиль, то вона потребує і багато часу. Варто розуміти просту істину – час не головне, головне якість. Окрім реальності і розрахування часу мрії, які вже по суті перейшли у розряд цілей, потребують дій. Мріяти про вміння складати оригамі лежачи на ліжку це, звичайно, цікаво, але з цієї мрії нічого не буде, якщо не діяти. Треба встати з ліжка, записатись в гурток оригамі чи почати самостійно освоювати це мистецтво. Спочатку вам щось не вдаватиметься, щось буде йти не так. Але тут знову варто згадати про час – декілька спроб і все почне вдаватися. Головне – діяти, що буквально означає “втілювати свою мрію в життя”. Докладаючи зусиль, приділяючи часу і додаючи бажання цілком реально пройти шлях від абстрактної мрії до реального результату. Тому мрійте і дійте. Все вийде!
Відповідальність є однією з найважливіших якостей, які формують нашу особистість та визначають наші вчинки і взаємодію з оточуючим світом. Вона проявляється у всіх сферах нашого життя - в роботі, в стосунках з іншими людьми, відношенні до природи та соціуму загалом. Важливо розуміти, що відповідальність несе за собою не лише обов'язки і обов'язковості, але й потужний вплив на наше самопочуття, розвиток і здатність досягати успіху.
Відповідальність - це здатність відповідати за свої вчинки і приймати рішення, враховуючи їх наслідки. Бути відповідальним означає бути свідомим своїх дій і розуміти, як вони можуть вплинути на інших людей, навколишнє середовище і наше власне майбутнє. Це вимагає нашої уваги, чесності, надійності і дисципліни.
У сучасному світі, де індивідуалізм і самозадоволеність іноді стають на перший план, відповідальність має особливе значення. Вона побудована на принципі загального блага і вимагає від нас враховувати інтереси і потреби інших людей. Бути відповідальним означає не лише дотримуватися законів і правил, але й розвивати емпатію, співчуття і почуття солідарності.
Відповідальність також відіграє важливу роль у визначенні нашого майбутнього. Коли ми приймаємо відповідальність за свої вчинки і рішення, ми беремо на себе контроль над своєю судьбою.