, підкреслити текст відповідно до синтаксичної ролі. "Пам'ятаючи першу лекцію професора, клас ніяково мовчав", - згадавши першу лекцію професора, клас ніяково мовчав.
"Метелик створений", - пояснила Ніка, - "із двох видів хімічних елементів: водню, який виник у результаті Великого Вибуху більше 10-ти мільярдів років тому, і з вуглецю, азоту, кисню та сірки, які утворилися набагато пізніше, під час термоядерного горіння масивних зірок".
"Наприкінці своєї еволюції ці зірки вибухнули як паднові", - продовжила вона. - "Вибуховими хвилями рознесло в космосі й докинуло до нашої Сонячної системи хімічні елементи, важчі від гелію, такі як вуглекислий газ, кисень та інші".
"Під час спалаху наднової зірки виникли й найважчі хімічні елементи (від заліза до урану), які теж можна знайти в метелику", - пояснила Ніка. - "Ця комаха складається з найдавнішої речовини. Метелик зберігає в собі сліди як перших хвилин народження Всесвіту, так і життя та смерті багатьох зірок".
"Досить?" - запитала Ніка Ван-Теллера.
2. Яке слово за походженням: власне українське чи запозичене. Запозичене.
3. Чи належить слово до активного словникового запасу (можливо, є застарілим або неологізмом). Застаріле (професія ,заняття )
4. Пояснити, є слово загальновживаним чи обмеженим у вживанні (наприклад, діалектним, професійним словом або терміном).
загальновживане - "Таємниці писемницького ремесла, або теслярське ремесло , народні ремесла"
5. Пояснити, до багатозначних чи однозначних слів воно належить. однозначне
6. Визначити, у прямому чи переносному значенні вжите слово.
7. Назвати його омоніми, синоніми, антоніми (якщо є). Синоніми- майстерність, справа, спеціальність професія