М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
gopd2
gopd2
16.11.2021 18:32 •  Українська мова

Урок української мови.Тема: Контрольний твір- роздум на тему " Україна починається з мене" У контрольному зошиті пишемо : Двадцять шосте травня Твір Україна починається з мене За шаблоном, який поданий нижче записуємо ( спочатку на чернетці , а потім у зошит, твір повинен бути на 1,5 сторінки. Будьте уважними. Опрацюйте весь матеріал. План роботи над твором: 1.Повторення відомостей про твір- роздум --Твір-роздум – твір, у якому повідомляються причини та наслідки дій, обговорюється проблема, формулюються відповідні висновки. 2.Будова твору-роздуму -*Теза (вступ)* містить пояснення того, чим цікава тема. частина, що містить думку, яку потрібно довести. Вимагає подальшої відповіді на питання чому?
Мовні конструкції (обов’язкові у цій частині):  я думаю…, я вважаю…, мені здається…, на мою думку…, на моє переконання
-*Аргументи (основна частина)*, що пояснює тезу.
переходячи до основної частини, ви маєте чітко обрати позицію, яку будете доводити прикладами.
приклади можна використати з художньої літератури; з журналів і газет; з власного життя; з життя відомих постатей; в можете використовувати цитування або посилання на відомих людей, які є професіоналами в цій галузі.

Мовні конструкції: Тому що”, “Це доводить”, “Підтвердженням цього є”, “Це засвідчує”, “Свідченням цього є”, “Доказом цього може бути”.
“Наприклад…”, “Прикладом може слугувати…”, “Яскравим прикладом може слугувати… ”, “Не можна не згадати…”.

*-Висновок (підсумок,закінчення думки)* завершує роздум твердженням про правильність чи хибність висловленого в першій частині. Він випливатиме з позиції, яку ви обрали та доводили прикладами.
висновок може бути чітким, який висловлює вашу позицію як автора, а може бути закликом для читачів, щоб викликати певні міркування та емоції.
Мовні конструкції: “Отже…”, “Таким чином…”, “Можна зробити висновок…”, “Висновком може слугувати…” та інші. 3. *Матеріали, які можна використовувати в творі* Що ти можеш використати у творі? *Прислів’я, приказки :*
Наша слава – Українська держава.
Без верби і калини немає України.
Вкраїна – мати, за неї треба головою стояти.
На чужій стороні Вітчизна удвічі миліша.
Грудка рідної землі дорожча за золото.
З рідної землі і ворона мила.
Рідна земля – мати, а чужа – мачуха.
Та земля мила, де мати родила.
У чужій сторонці не так світить і сонце *Вислови відомих людей:*
Україна починається з тебе.
В. Чорновіл
Ми б'ємось за те, чому нема ціни в усьому світі, – за Батьківщину.
О. Довженко
Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина.
В. Сухомлинський
Вітчизна – це не хтось і десь, Я – теж Вітчизна.
І. Світличний
В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.
Т. Шевченко
Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.
В. Симоненко
:
Україна починається з тебе.
В. Чорновіл
Ми б'ємось за те, чому нема ціни в усьому світі, – за Батьківщину.
О. Довженко
Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина.
В. Сухомлинський
Вітчизна – це не хтось і десь, Я – теж Вітчизна.
І. Світличний
В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.
Т. Шевченко
Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.
В. Симоненко
*4. Шаблон до твору «Україна починається з мене»* ( пишемо за цим шаблоном твір.
Я переконаний(на) .Тому що
Будь ласка до іть! ❤️

👇
Ответ:
оскар4444
оскар4444
16.11.2021

Відповідь:

Пояснення:

Я переконаний, що Україна починається з мене. Тому що кожен з нас має велике значення для нашої країни. Ми можемо бути її гордістю і показувати світові, наскільки сильні та талановиті ми є.

Перш за все, як громадянин України, я маю відповідальність за те, що відбувається в країні. Я повинен(на) бути активним учасником життя України, бути уважним до подій і проблем, не бути байдужим до того, що нас оточує. Також я повинен(на) дотримуватися законів та правил, відвідувати вибори та бути відповідальним за свої вчинки.

Крім того, я маю велику можливість сприяти розвитку нашої країни. Я можу підтримувати українських виробників, пропагувати українську культуру та мистецтво, підкреслювати гордість за свою націю. І, звичайно ж, я можу допомагати тим, кого це найбільше потребує, будь то волонтерська діяльність, благодійність чи просте до найближчим.

Також я вірю, що кожен з нас є великим потенціалом для України. Кожна наша перемога, відкриття та досягнення – це перемога нашої країни в цілому. І ми повинні завжди пам'ятати про те, що Україна – це не тільки територія на карті, це наш дім, наша родина, наша культура та мова.

Отже, я переконаний(на), що Україна починається з мене. Кожен з нас має велике значення для нашої країни і ми повинні бути горді за те, які ми є та які можемо бути. Давайте разом підтримувати та розвивати нашу країну, бо ми – Україна!

4,6(39 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Весна

Удень по коліях дзюрчала тала вода ,а вночі замерзала ,укривалася то сизою, то білою плівкою. Удариш по ній закаблуком- лід хрусне й розсиплеться скляними уламками. Хоч серед двору стирчала ще гора снігу, але він уже почорнів, і тільки санчата, покинуті на ній, нагадували ,що ще недавно ми спускалися на них аж до самої хати. А то ще спускалися на грохалі, схожому на повний місяць.

Понад тином з'явилися чорні проталини ,а на коляки проти сонця почали вилазити божі волики, схожі на червоні ягідки барбарису. Значить, уже весна. Наступала вона дуже швидко: тільки вчора лежала ще ослизла крижинка ,а сьогодні вже на тому місці зеленіла травичка.

4,7(83 оценок)
Ответ:
tolikking05
tolikking05
16.11.2021

Людина народжується не просто для того, щоб їсти і пити. Людина народжується, щоб творити добро і жити заради того, щоб зробити життя своїх нащадків кращим і щасливішим. Тому проблема добра хвилювала і хвилює наших співвітчизників, які завжди напружено шукають рішення цього вічного питання.

А чи замислювався хтось над таким запитанням: «Як часто ми робимо добрі, нехай маленькі, але інколи дуже потрібні справи?». Більшості з нас, я впевнений, навіть на хвилину в голову не закрадалася така думка, або ж швидко губилася. Не кожна людина прагне жити по правді, глибоко вірячи в добро, справедливість і чесність. Але мені щиро хотілося б, щоб на Землі панував мир і доброта. Якби кожен з нас здійснював хоча б одну добру справу в день, наше життя здавалося б все більш і більш світлим.

Розмірковуючи над такими філософськими питаннями, я мимоволі згадую випадок, як одного разу мені довелося до мамі, і в той момент моя до виявилася незамінною. У мене на душі стає радісно і ясно, коли я бачу і усвідомлюю, що моя праця не пропала даром. Отже, що ж такого доброго я зробив? Можливо, я не зробив нічого глобального, не зрушив гори і не врятував весь світ. Мені здається, робити добрі вчинки в ім’я всього людства, а не для когось конкретного — це марна трата часу. Якщо робити гарну справу, то краще для реальної особистості. І, найголовніше, ніколи не потрібно чекати чогось від інших, подяк, або ще гірше — робити добро з корисливих спонукань. У цьому випадку всі справи будуть називатися не добром, а розрахунком!

4,7(73 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ