1.Настав День Вчителя. Вранці школярі вітали зі святом свою вчительку Марію Степанівну. Привітання було таким.
Шановна Маріє Степанівно!
Вітаємо Вас зі святом Вчителя. Зичимо Вам здоров*я, гарного настрою, успіхів у нелегкій праці.
2. Сьогодні день народження Дениса. Миколка, його найкращий друг, поспішав першим привітати товариша.
Дорогий Денисе!
Вітаю тебе з днем народження. Бажаю тобі міцого здоров*я, успіхів у навчанні та цікавих справ.
Дивиться - ди-вить-ся
д - [д] - приголосн.,тв.,дзв.
и - [и] - голосний, наголошена
в - [в] - приголосн.,тв., дзв.
и - [и] - голосна, ненаголош.
тьс - [ц:'] - приг, м'який,глух.
я - [a] - голосн., ненаголош.
8 л., 6 зв., 3 склади
смієшся - смі-єш-ся
с - [с] - приголосн.,тв.,глух.
м - [м] - приголосн., м'який, дзв.
і - [і] - голосн., ненаголош.
є - [й] - приголосн., м'який, дзв.
- [е] - голосн., наголош.
шс - [c:'] - приголосн., м'який, глух.
я - [а] - голосн., ненаголош.
7 л., 7 зв., 3 скл.
P.S.: дзв. - дзвінкий, глух. - глухий, наголош/ненаголош - наголошений, ненаголошений, голосн./приголосн. - голосний, приголосний, л - літери, зв. - звуки, скл. - склади. Это я написал боясь, что ты можешь не понять, что всё это значит )
Виходить, немає чого соромитися того, що колись не встиг здобути вищу освіту або другу вищу, а часом і середньої хтось не має. Та не це біда, коли людина розуміє, що вчитися треба, коли вона ладна подолати всі перешкоди, щоб тільки вчитися. Біда, коли людина не розуміє цінності знання і ставиться до освіти прагматично: оце пригодиться в житті, а це незрозуміло навіщо вчити. Не секрет, що освіта дає людині можливість більш вільно орієнтуватися у світі, дає справжнє розуміння про все навколо. Отож і виходить, що вчитися ніколи не пізно поки є життя, треба вчитися далі.
Підтвердженням цієї думки може слугувати повість С. Васильченка "Талант", герої якої вчителі. Вони вже викладають у школярів, але прагнуть здобути ще й університетську освіту, тож присвячують підготовці до вступу весь вільний час.
Наразі у світі неабиякої популярності набула освіта для людей зрілого віку. І це не випадково, це не примха стареча, а сформована свідома потреба людини дізнатися якомога більше Викликає справжнє захоплення те, як прагнуть старенькі вчитися, бо для них це і є життя. Ніхто з них, мабуть, не скиглитиме про те, що вже, мовляв, пора збиратися на цвинтар, чого б його сушити мізок. Вони розуміють, що вчитися — значить сподіватися на краще і продовжувати жити. З усього сказаного видно, що вчитися й справді ніколи не пізно.