Крищукові виднілося неба небагато, якась мізерія, що вміщувалася у вікні, та він знав його, міг із заплющеними очима показати Чумацький Шлях, Великого й Малого Воза, Полярну зірку й вечірню (М. Олійник). 2. Марія на всі боки озирається. Увійшла до церкви, купила за копійку свічечку й сама понесла перед вівтар до Матері Божої (У. Самчук). 3. Тисячоліття слов’янство на Дніпрі благословляло подвиги потомків, і святі Київські зруйнованої Печерської лаври дивилися зі своїх золочених уламків на зелену воду великої слов’янської ріки (О. Довженко). 4. З Чорного моря, з Індійського океану, через Малу Азію прилетів перший тепловій (М. Хвильовий). 5. 1902 року з ініціативи студентів Чернівецького університету видана збірка поезій Лесі Українки. "Відгуки" (Журнал). 6. На другий день після початку експедиції Шевченко виконав перший малюнок "Пожежа в степу" (Журнал). 7. Першим ректором Київського університету Святого Володимира, заснованого в 1934 році, став видатний український історик Михайло Максимович, автор праць з історії України (О. Кучерук).
Крищукові виднілося неба небагато, якась мізерія, що вміщувалася у вікні, та він знав його, міг із заплющеними очима показати Чумацький Шлях, Великого й Малого Воза, Полярну зірку й вечірню (М. Олійник). 2. Марія на всі боки озирається. Увійшла до церкви, купила за копійку свічечку й сама понесла перед вівтар до Матері Божої (У. Самчук). 3. Тисячоліття слов’янство на Дніпрі благословляло подвиги потомків, і святі Київські зруйнованої Печерської Лаври дивилися зі своїх золочених уламків на зелену воду великої слов’янської ріки (О. Довженко). 4. З Чорного моря, з Індійського океану, через Малу Азію прилетів перший тепловій (М. Хвильовий). 5. 1902 року з ініціативи студентів Чернівецького університету видана збірка поезій Лесі Українки. Відгуки (Журнал). 6. На другий день після початку експедиції Шевченко виконав перший малюнок Пожежа в степу (Журнал). 7. Першим ректором Київського університету Святого Володимира, заснованого в 1934 році, став видатний український історик Михайло Максимович, автор праць з історії України (О. Кучерук).
Зима,кінець грудня,восьма ранку,на Євромайдані сила сотень тисяч
людей,які готові боротися за своє майбутнє і майбутнє своєї країни.
В містечку Сімферополі жила сім'я:батько,мати,два сини - Василь та Сергій і дочка Оксана.Старший син - Василь,закінчив Львівський юридичний університет,але роботи юриста йому не знайлося,а друзі запропонували службу в спецзагоні "Беркут",в останні роки там була пристойна зарплата і тілом він був міцний для цієї роботи,тому Василь погодився,оскільки грошей не було,а потрібно було на щось жити.
Одного дня вся сім'я зібралася разом.Батько вирішив поговорити з сином про його роботу.Він сказав:"Я сподіваюся,ти звільнишся,тому що я вже сказав своїм друзям,що ти там не працюєш." Василь відмовив і сказав,що не збирається звільнятись,тому що йому добре платять,і йому дали власну квартиру,про яку він давно мріяв.Тоді батько запитав:
- Якщо по іншу сторону барикад будуть Сергій і Оксана,ти і в них стрілятимеш?
- Стрілятиму! - відповів той,а потім додав, - а ти скажи їм,об більше туди не ходили.
Батько спробував його ще кілька раз переконати,але син стояв на своєму.Тоді батько сказав йому,що той йому не син і вигнав з дому.
Минув день,другий,Василь побачив,як його народ бореться за правду,за майбутнє своєї країни,як сестри і брати стоять один за одного,і його серце розчулилось.Він зрозумів,що зраджує свою націю,юнак зняв надпис "Беркут" і перейшов на протилежний бік барикад.