М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
panaitov023
panaitov023
01.06.2023 06:14 •  Українська мова

Написать будь якого вынаходу на укр мови

👇
Ответ:
КрохаДи
КрохаДи
01.06.2023

                             Історія винаходу зубної щітки
Найперша зубна щітка, про яку нам відомо, з'явилася тисячі років тому. Цю щітку, відому за назвою «паличка для зубів», виготовляли шляхом жування або жмакання маленьких гілочок чи коріння дерева доти, поки волокна з одного їхнього кінця не ставали досить м'якими й не перетворювалися в грубу щітку. Якщо пожувати зубочистку з одного кінця, вийде поверхня для чищення, подібна такій «паличці для зубів». Деякі аборигени Австралії й Африки, дотримуючись древньої традиції, усе ще чистять зуби такими щітками.

Древні китайці, римляни і греки теж були палкими прихильниками догляду за ротовою порожниною.

П'ять тисяч років тому китайці вважали причиною руйнування зубів білих зубних хробаків із чорними голівками, яких можна побачити після видалення зуба. У ті часи зубний біль лікували проносними засобами, засобами для полоскання ротової порожнини, масажем і пігулками. Пігулки, що звичайно виготовлялися з перетертого часнику й сольових крапель, вводили у вухо, протилежне тій стороні обличчя, де відчувався зубний біль.

У древніх римлян теж були власні переваги з догляду за зубами. Плиній Молодший з Рима ( 61-113 р.р. н.е.) заявляв, що використання пір'я грифа як зубочистки є причиною неприємного запаху з рота, зате використання голок дикобраза припустимо, тому що «зміцнює зуби».

Однак греки були набагато сучаснішими. У третьому столітті до нашої ери Аристотель радив Олександру Великому щоранку протирати зуби «тонкою лляною серветкою з трохи нерівною поверхнею». Згадування про використання полотна як засіб для чищення зубів зустрічається навіть у документі від 1602 року, коли Вільям Воган написав в «П'ятнадцяти розпорядженнях про те, як зберегти здоров'я», що для збереження зубів «білими і неушкодженими [людям треба] полоскати рот після кожного прийому їжі, спати з трохи відкритим ротом, а зранку брати шматок лляної тканини й ретельно протирати зуби зсередини та зовні».

У Європі п'ятнадцятого століття колупання в зубах було широко поширене доти, поки філософи не почали видавати попередження про те, як не треба поводитися. Родос наставляв так: «Не колупайте в зубах ножем, а візьміть паличку або який-небудь чистий предмет, тоді у вас не буде запалень».

Першими, хто представив світу сучасну зубну щітку, були насправді англійці. Це відбулося в 1780 році. Ручка була зроблена з кістки, а щетинки були прикручені через пророблені в ній отвори.

Ця зубна щітка була перевезена в Сполучені Штати, де в 1880 році вирізані вручну, відполіровані стегнові кістки худоби вже являли собою чудові ручки зубних щіток, у які вручну вставлялися довгі щетинки свиней, по одному пучку в один вручну просвердлений отвір.

У двадцятому столітті дизайн цієї простої зубної щітки досяг небувалих висот. Д-р Роберт Хатсон, стоматолог-пародонтолог з м. Сан-хосе, Каліфорнія, винайшов першу зубну щітку з м'якою щетиною й заокругленими кінчиками нейлонових щетинок. Він назвав її Oral-B. В 1969 році зубна щітка Oral-B® Classic™ була відправлена на Місяць... Ніл Армстронг користувався нею за хвилину до того, як зробити історичну прогулянку по поверхні Місяця. В 1991 році компанія Oral-B виводить на ринок першу зубну щітку моделі Oral-B® Indicator® із синіми щетинками-індикаторами, які знебарвлюються в міру користування, сповіщаючи, коли наступає час змінити зубну щітку.

4,6(14 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
zolotoy1979
zolotoy1979
01.06.2023
Гроші в усі часи відігравали велику роль у соціальному житті. Але люди ставляться до них по-різному. Для когось гроші – це щастя, а для декого – засіб існування.
Напевно немає таких людей, яким би не потрібні були гроші. Справді, бо для чого ж тоді люди працюють? Звичайно, щоб заробляти гроші. А для чого ж вони їм потрібні? Мабуть, щоб задовольняти свої потреби, але потреби людей різноманітні і водночас безмежні. Та яку б користь гроші не приносили людству, вони все одно породжують зло, жадібність і егоїзм. А деякі люди взагалі йдуть на злочин заради грошей.
Я вважаю, що людині потрібні гроші для того, щоб прожити повноцінне життя. Але треба пам’ятати, що не можна бути жадібним до грошей.
4,7(51 оценок)
Ответ:
Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

(П. Куліш)

Мова - це не просто б спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова - це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам'ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.

Олесь Гончар

* * *

Людина, яка втратила свою мову, - неповноцiнна, вона другорядна в порiвняннi з носiєм рiдноï мови.

Павло Мовчан

* * *

Хто не любить своєï рiдноï мови, солодких святих звукiв свого дитинства, не заслуговує на iм'я людини.

Й. Г. Гердер

* * *

Рiдна мова на чужинi
Ще милiшою стає.

Павло Грабовський

* * *

Мова - це великий дар природи, розвинутий i вдосконалений за тисячолiття з того часу, як людина стала людиною.

Кiндрат Крапива

* * *

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий i народ. I нема насильства нестерпнiшого, як те, що хоче вiдiрвати в народу спадщину, створену незчисленними поколiннями його вiджилих предкiв.

Костянтин Ушинський

* * *

Народ, що не усвiдомлює значення рiдноï мови для свого вищого духовного життя i сам ïï покидає й вiдрiкається, виконує над собою самовбивство.

Шафраник

* * *

Найбiльше i найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає I своє давнє життя i своï сподiванки, розум, досвiд, почування.

Панас Мирний

* * *

Хто ясно думає, той ясно i говорить.

Буало

* * *

Мова - духовне багатство народу.

Василь Сухомлинський

* * *

Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови.. .

Максим Рильський
4,4(88 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ