Сім’я відіграє дуже важливу роль у житті кожної окремої людини і суспільстві загалом. Чим більше щасливих сімей — тим більше щасливих людей. Щоб сім’я була міцною, надійною, дружною, треба багато чого вміти та хотіти. Основою надійного шлюбу є надійний супутник життя. Для блага сім’ї треба докласти багато зусиль, перемагаючи лінощі, завжди бути уважними одне до одного, бути поблажливими до звичок людей, які живуть поруч, вміти вибачати тощо. Порядним, добрим, відвертим людям завжди легше будувати гарну сім’ю, ніж людям жадібним, злісним, похмурим. Після роботи чи навчання людина поспішає додому, щоб побачитися з рідними, поспілкуватися з ними, розповісти про свої проблеми та порадитися. Лише в сім’ї людина поводить себе природно. Велику радість приносять діти. Усе те, що несе радість, потребує великих зусиль. Як важливо зрозуміти дітям, що їм належить найважливіша роль у сім’ї, при цьому вони повинні позбавитися власного егоїзму, навчитися бути вдячними, виявляти чуйність і турботу. Деякі люди не можуть відповісти, чи щасливі вони у родинному житті? І, на жаль, лише втративши сім’ю, вони розуміють, що родинне щастя все-таки було. Кожний член сім’ї робить свій внесок у її зміцнення або, навпаки, руйнує її. У людей, позбавлених бажання зберегти сім’ю, вона, врешті-решт, розпадається. Хочеться побажати і собі, і друзям, і близьким, і всім людям у світі мати міцну та дружну сім’ю, бути у ній щасливим.
- Привіт! Здається ти ходиш до тієї ж музичної школи, що й я. Я бачив тебе декілька разів. Мене Сашком звуть, давай знайомитися! - Так, я теж тебе бачила. Я Олена. Я вчуся на фортепіано, а ти, мабуть, на гітарі? - Так! Як ти здогадалася? - Так от вона в тебе за плечима! - А, вірно! Яка ти жартівниця! Тобі подобається музика? - Зараз – дуже! А спочатку мене батьки змусили займатися, я не хотіла. Тепер я їм дуже за те вдячна. Я вважаю, музика – моє призвання! - Нічого собі! Так ти щиро захоплюєшся музикою! Мені подобається, коли люди люблять те, що вони роблять. - То мабуть, ти й сам такий? - Звичайно! Музика завжди цікавила мене, покращувала настрій. А я сам вирішив вчитися грати – мені хотілося самому виконувати пісні моїх улюблених бітлів. - Мені «Бітлз» також подобаються. Слухай, з тобою так цікаво розмовляти. У нас стільки спільного! Але, на жаль, мені далеко додому їхати – маю йти. - Давай я проводжу тебе. Куди тобі? - До кінцевої 25-го маршруту. А тобі? - Сьогодні мені теж! Не зважай, у мене є вільний час. Мені буде приємно. - Дякую! Тоді ходімо!
Мій тато і мама гарно навчались в школі, та зараз допомагають мені з домашніми завданнями. Сашко довго збирався це зробити,але не встиг. Квіти в саду померзли й зацвіли. Ластівка день начинає, а соловей його кінчає. Раптом небо зятягнулося хмарами, почався дощ. Марійка на уроці не слухала вчителя та розмовляла з Катрусею. В цьому році випаде багато снігу,школярям це не радість. Посеред туману застережливо гукали кораблі й інколи лунав дзвін. Повітря давно посухішало й запахи в повітрі також посохли. Або я піду звідси, або вона стане іншою.