М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Вправа 101 пидручник украинська мова 5 клас ермоленко. сичова

👇
Ответ:
такко
такко
03.07.2020
Вишивання шовком ,залишилася й досi,пам*ятають про любов 
4,7(94 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ermekbaevadinara
ermekbaevadinara
03.07.2020
1. Комплімент (див. Гл. 7, 15) передбачає похвалу, вислів приємних, листяних для співрозмовника суджень.
Для того щоб комплімент не виглядав грубими лестощами або не привів до комунікативної невдачі, потрібно подивитися на потенційного співрозмовника і похвалити його за те, що насправді гідно похвали. При висловленні компліменту треба намагатися бути щирим. Комплімент не вимагає обов'язкової лаконічності, наприклад слова про те, що співробітник фірми справляється зі своїми обов'язками краще, ніж його попередники, можна доповнити вказівкою па те, що всі папери, що відносяться до його компетенції, знаходяться тепер в ідеальному порядку.Якщо є побоювання, що комплімент не буде прийнятий через особливості характеру або національного менталітету (відомо, наприклад, що росіяни частіше починають применшувати свої достоїнства, ніж дякувати за комплімент), а також з причини негативного ставлення до мовця або небажання "піддаватися впливу" , доцільно завершити його питанням, яке не дасть можливості спростувати сказане: "Чудова зачіска! Хто тебе так добре постриг?"Слід пам'ятати, що непомірні похвали можуть бути сприйняті негативно, а комплімент, зроблений безпосередньо перед тим, як про що-небудь попросити співрозмовника, занадто явно демонструє маніпулятивні наміри.
3. Контраст. Прийом, заснований на протиставленні того, що було до спілкування зі співрозмовником або до звернення до його послуг (все було погано), і ситуації зараз (стало добре). Варіант цього ж прийому - вказівка на те, що всі повинно бути добре:У нас було стільки проблем з реорганізацією (ремонтом, автомобілем, переїздом), але тепер-то, після того, як за справу взялися ви, справа піде (все буде добре).4. "варіюється повтор" - це багаторазове повторення однієї і тієї ж інформації, або дослівне, або за до різних формулювань, що мають одне і те ж значення. Подібне повторення доречно не завжди, оскільки може призвести до подразнення співрозмовника і втрати контакту з ним. Однак у ситуаціях, коли іншого виходу немає, можна повторювати одне і те ж, використовуючи близькі за значенням конструкції, наприклад:Так не має бути...Цього не може бути...Це абсолютно неможливо ...Цієї деталі (фразі, затвердженню) тут не місце ...І все-таки ми повинні змінити це ...Я можу бути задоволений тільки при зміні ...
7. Загальновідомі, банальні істини. Сутність прийому полягає в тому, що вирікається думка, з якою неможливо не погодитися (загальноприйнята істина, виражена прислів'ям або приказкою, популярної літературної цитатою, фразою відомого політичного діяча або історичної особи, поширеним висловом): "Скільки людей , стільки думок "; "Все тече, все змінюється"; "Від великого до смішного один крок"; "Що дозволено Юпітеру, не дозволено бику"; "Повторення мати навчання"; "Часи змінюються, і ми змінюємося з ними"; "Глас народу - глас божий"; "Вустами немовляти глаголить істина" і т.д. Подібні висловлювання змушують співрозмовника, по-перше, підсвідомо більше довіряти мовця, а по-друге, готують грунт рішенням, вигідному для того, хто банальну істину вимовив:"Часто люди помиляються, довіряючи першому враженню" (при необхідності вселити думку про те, що потрібно переглянути погляд на якусь ситуацію або думку про людину);"Діловій людині доводиться підписувати багато документів" (тут дається установка на позитивне ставлення до підпису на якомусь документі);"Іноді вже при першій зустрічі у людей виникає довіра один до одного" (створення установки на довіру).
4,5(42 оценок)
Ответ:
steeg99
steeg99
03.07.2020
6. Вчора я змайстрував гарну орелю для молодшої сестри ( ореля - гойдалка )
1. Лексикологія - питання укладання словників і культури мовлення
Фразеологія - вивчення лексично не поділених поєднань слів
2. Запозичені - слова іншомовного походження
Українські - слова які закріпились у мовленні багатьма поколіннями
3. Лексика мови перебуває в стані безперервних змін у відповідності до мовних законів.З розвитком суспільства з"являються нові явища,вони закріплюються у нових словах та значеннях.
Застарілі слова - архаїзми ( слова що вийшли з вживання у сучасному мовленні )
Неологізми - слова , що щойно ввійшли в оббіг вживання
4. Архаїзм - застаріле слово
Історизм - зникле явище
Роль архаїзмів і історизмів описати давні часи і ту атмосферу . Найчастіше їх використовують у літературних творах
5. Більшість слів вживається необмежено усіма людьми і є зрозумілими для всіх - загальновживана лексика. До неї відносимо такі поняття:
Речі побуту, повсякденного життя.
Процеси трудової, спільної діяльності людей.
Явища природи, почуття, дії.
Морально - етичні поняття.
Також є слова стилістично та емоційно нейтральні(книга, сонце, дівчина) та стилістично й емоційно забарвлені (книжечка, сонечко, дівчинонька).
6. Діалектні слова - певні слова які розуміють і використовують на певній території або частині країни .
Їхня роль - відобразити побут і буденне життя того чи іншого народу . Для прикладу можна взяти Буковину
7. Професійні - слова які використовуються в певній професї і можуть використовуватись лише в контексті роботи ( боцман , швартові , палуба )
Термін - слово яке пояснює і розкриває суть ( сувернітет , обнародування )
8. Фразеологізми - стійкі (усталені) словосполучення, які сприймаються як єдине ціле і вживаються носіями мови в усталеному оформленні.
Приклад : вивести на чисту воду
9. Жива народна мова , влучні вирази , дотепи , жарти , обряди , побут , словник
10. Щоб знати не тільки правильну свою мову , а й мови інших народів .
Словники бувають : діалектні , історичні , зворотні , тлумачні , синтаксичні , граматичні , орфоепічні , етимологічні
4,5(37 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ