М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
BTS111111y
BTS111111y
06.06.2023 08:09 •  Українська мова

Варіант 2 1. укажіть рядок, у якому всі слова мають м'який приголосний: а) садиба, гайок, веселощі, коромисло; б) білочка, крашанка, степ, колиска; в) малюк, синь, люлька, ялинка; г) персик, світло, тигреня, тисяча. 2. запишіть три слова, у яких звуків більше, ніж букв. 3. укажіть рядок слів, у яких усі приголосні тверді: а) дорога, книга, ручка, мости; б) міст, яма, зелений, техніка; в) соняшник, хлопчик, хутірець, поле; г) яблуня, єнот, їжак, їжа. 4. наведіть три слова, у яких [о], [е] може чергуватися з [і]. 5. виділіть рядок слів, у яких всі приголосні дзвінкі. а) будівля, джем, джміль, нога; б) кладка, ложка, лізти, празький; в) голуб, обсадити, різкий, солодкий; г) хлів, сад, клуб, приповідка. 6. запишіть три слова, у яких у ненаголошеній позиції пишеться буква е. 7. визначте рядок слів, у яких всі приголосні глухі: а) пушок, суп, схопити, коса; б) кухлик, порох, сніжинка, крига; в) порошинка, сніг, криголам, бігти; г) зблизька, соняшник, дуб, салат. 8. запишіть п’ять слів, у яких відбувається дієслівне чергування приголосних. 9. від поданих слів утворіть іменники із суфіксом -ств(о). убогий, ткач, козак. 10. укажіть рядок слів, у яких буква я позначає два звуки: а) п’явка, яструб, ясний, лук’яненко; б) рішення, тигреня, рілля, ясочка; в) заряд, ялівець, тихоня, краля; г) ярослав, в’ячеслав, святослав, яків. 11. наведіть три приклади слів, у яких букви я, ю, є, ї позначали б один звук. 12. зробіть фонетичний розбір слова земля.

👇
Ответ:
viktoria388
viktoria388
06.06.2023

1.       Укажіть рядок, у якому всі слова мають м'який приголосний:

в) ма[л’]юк, си[н’]ь, [л’]ю[л’]ька, [йа]линка

2. Запишіть три слова, у яких звуків більше, ніж букв: ялинка [йалинка], яблука [йаблука], єнот [йенот]. У цих словах звуків більше, ніж букв, бо я та є на початку слова позначають два звуки.

3. Укажіть рядок слів, у яких усі приголосні тверді:
а) дорога, книга, ручка, мости;

Інші варіанти не підходять, бо в них є слова з літерами і, що пом’якшують попередній приголосний та приголосним й, що є м’яким.

4. Наведіть три слова, у яких [о], [е] може чергуватися з [і]: лебІдь – лебЕдя, ведмІдь – ведмЕдя, чобІт – чобОта.

5. Виділіть рядок слів, у яких всі приголосні дзвінкі.
а) будівля, джем, джміль, нога;

Дзвінкі    [б]    [г]    [ґ]    [Д]    [д]    [з]    [з']    [ж]    [дж]    [Дз]    [Дз'] та сонорні [м],[в],[н],[л],[р],[й], а також м'які [л'],[р'],[н'].

6. Запишіть три слова, у яких у ненаголошеній позиції пишеться буква е:  зачЕсати, пЕкти, вЕличезний.

7. Визначте рядок слів, у яких всі приголосні глухі:
а) пушок, суп, схопити, коса;

Глухі    [п]    [х]    [к]    [т]    [т]    [с]     [с']    [ж]     [ч]   [ц]    [ц']


8. Запишіть п’ять слів, у яких відбувається дієслівне чергування приголосних:  крикнути – кричати, рухати – зрушити, мостити – вимощений, їздити – проїжджати, змовкнути – мовчати.

9. Від поданих слів утворіть іменники із суфіксом -ств(о).
Убогий – убозтво, ткач – ткацтво,  козак – козацтво.

10. Укажіть рядок слів, у яких буква я позначає два звуки:
а) п[йа]вка, [йа]струб, [йа]сний, Лук[йа]ненко (на початку слова та після апострофа).

11.Наведіть три приклади слів, у яких букви я, ю, є, ї позначали б один звук: рішеннЯ, рЮкзак, люлька.

12. Зробіть фонетичний розбір слова земля:

Земля [зе⁻мл'а] (е з наближ. до и) 5 букв, 5 звуків, 2 склади. Схема: - 0 - = 0

[з] приголосний, дзвінкий, твердий,

[е⁻] голосний, нелаб., з наближ. до и, ненаголош.,

[м] приголосний, сонорний, твердий, 

[л'] приголосний, сонорний, м'який, 

[а] - голосний, нелаб., наголош. 

 

4,5(87 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

ответ:а старий зараз ніякої роботи не визнає, окрім пасіки. б мокрий, обношений, він занепокоєно пішов до в а он старе монастирище, колись козацькеє село. г в імлистій далині, осяяні срібним промінням місячним, стояли широкі лани золотого жита та пшениці. 2. установити відповідність між односкладними реченнями та їх . а. вітру в полі шукати (нар. творчість). б калиновий лист, калинова сопілка, калинова колиска (в. сухомлинський). в колись калину цінували в україні особливо (в. сухомлинський). г за рідний край і життя віддай (нар. творчість). д пригадую свого діда мусія юру — високого, кремезного, з довжелезною бородою (ю. ягнич). види: 1. безособове 2. означено-особове 3. неозначено-особове 4. називне 5. узагальнено-особове

Объяснение:

4,7(55 оценок)
Ответ:
Luna28u
Luna28u
06.06.2023

У кожного народу є свої історії, в яких розповідається про походження Всесвіту, про появу першої людини, про богів і славних героїв, які здійснювали подвиги в ім’я добра і справедливості.

Подібні легенди виникли в глибоку давнину.

У них відбилися уявлення давньої людини про навколишній його світ, де все здавалося їй загадковим і незрозумілим.

Загадкове оточувало людину з усіх боків – в зміні дня і ночі, гуркоті грому, бурях на морі – людині бачилися прояви якихось невідомих і страшних сил, добрих чи злих. Це залежало від того, який вплив вони чинили на її повсякденне життя і діяльність.

Поступово неясні уявлення про явища природи оформилися в детальну систему. Людина одушевляла оточуючу її природу, наділяючи її людськими рисами, щоб пояснити те, що не розуміла. Так був створений невидимий світ богів, майже такий же, як і світ людей на землі. Відмінності були в тому, що з кожним богом пов’язувалося те чи інше явище природи, наприклад грім або буря.

Людська фантазія уособлювала в образах богів не тільки сили природи, а й абстрактні поняття. Так виникли уявлення про богів:

любові;

війни;

справедливості;

розбрату;

обману і т. д.

Історії, придумані в Стародавній Греції, відрізнялися особливим багатством художньої фантазії. Вони і були названі міфами (грецьке слово «міф» означає розповідь). Потім ця назва поширилася на такі ж твори інших народів.

У різних країнах безіменні народні співаки розповідали про знаменні події, про подвиги вождів і героїв. Твори передавалися з вуст у вуста протягом багатьох поколінь. Проходили століття, спогади про минуле ставали все більш непевними, і реальність все більше поступалася місцем фантазії.

Довгий час вважалося, що міфи – фантастичний вимисел, але виявилося, що це не зовсім так.

В результаті археологічних розкопок була знайдена Троя, причому саме в тому місці, про яке говорилося в міфах. Розкопки підтвердили, що місто кілька разів руйнували вороги. Кілька років по тому були розкопані руїни величезного палацу на острові Крит, про який також розповідалося в міфах.

Так з’єдналися разом історії про явища природи і богів, які керують цими силами, і розповіді про реальних героїв, які жили в далекі часи. Стародавні легенди стали міфами. Хоча образи міфічних героїв і прийшли з далекого минулого, їх історії продовжують хвилювати людей і в наш час. Вони продовжують жити сьогодні у творах живопису, літератури і музики.

Міфологічні образи зустрічаються і в мові. Так, з грецької міфології прийшли вирази:

Объяснение:

4,7(4 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ