Мені дуже подобається гати, як восени з дерев опадає листя. Я помітила, що з різних дерев воно опадає у різний час. Найперше листя опадає з кленів і берізок, а найпізніше — з дуба. Мені здається, що завдяки цьому тривалість листопаду збільшується, і ми маємо змогу довше милуватися красою природи. Ще я помітила, що у різних дерев .осіннє листя буває різного кольору: жовте з усіма можливими відтінками, червоно-коричневе, багряне. Бабуся пояснила мені, що означає слово «багряний». Зараз воно трохи застаріло. Виявляється, багряний — це червоний колір насиченого темного відтінку. У тиху погоду листя опадає повільно і сумно. Якщо здіймається вітер, листочки кружляють у повітрі, і з дерев їх опадає багато-багато.
- Мамо, що таке "діалекти"? - Це слова з інших мов, що з'явилися в нашій мові протягом історії. - Як так? - Раніше постійно кордони різних країн об'єднувалися, роз'єднували...Тобто постійно був обмін мовами. - І що це дало? - Те, сину, що люди почали використовувати слова з чужих мов. - Так і зараз обмінються мовами! Наприклад "Окей", це ж не укріїнська! - Правильно, це англійська. - А діалекти - це пагано? - Ну, з однієї сторони, діалекти можуть витісняти слова з мови. А ле з іншої, діалекти - це справжня історія народу! - Як це так? - От буває чуєш якесь слово і одразу розумієш с якої мови.Так одразу зрозумілу з народом якої країни раніше спілкувався наш народ. Іноді діалекти взагалі так приживаються до мови, що люди і не знають, шо воно чуже. - Правда? - Так, от наприклад слово козак. - Воно не українське? - Аж ніяк. Вото польске. Означа " вільна людина". Інших прикладів дуже багато. - Круто! То я пішов шукати такі слова! - Удачі, любий.
п.с. Простите за возможные ошибки. Если желаете, можете добавить еще реплик(или убавить). Просто я не знала, сколько вам нужно.