Зі словами що позначають кількість (пять,девять, двадцять тощо), і поданими іменниками: будинок,парасолька, оповідання, відро, дерево, дівчинка, вікно, двері, сосна, дошка, гривня,учень, парта скласти словосполучення. до уваги! слово гривня відмінюється,як вишня.
п’ять будинків, дев’ять парасольок, двадцять оповідань, п’ять відер, сім дерев, шість дівчинок, сім вікон, вісім дверей, сім сосен, сім гривень шість учнів
Два будинку, Шiсть парасольок, одне оповiдання, чотири вiдра, п*ять дерев, чотири дiвчинки, дев*ять вiкон, трое дверей, вiсiм сосен, десять дошок, дванадцять гривень, двадцять учнiв, шiстнадцять парт!
1)Дівчачу натуру трудно розгадати, бо вони часто буцімто і не люблять, хто їх займає, і буцімто й сердяться, а там собі, нишком, так його люблять, що й сказати не можна! 2)Троїста, музика гра, що є духу: риплять скрипки, бряжчать цимбали, а замiсть баса сам скрипник скрiзь зуби гуде та прицмокує. 3)Не пiшла ж i Маруся до танцiв, а сiла собi сумуючи на приспi бiля хати та тi горiшки, що узяла у Василя, усе у жменi перемина та назирцем за Василем погляда. 4)Довго слухала Маруся i не знала, як Олену i спинити, бо та радесенька була хоч до вечора товкти про свого боярина. 5)Сумувавши, пiшої вiн назирцем за Марусею i бачив, що вона аж поки ввiйшла у другу вулицю, то аж тричi оглядалась, 6)Вона думала, що Василь її не любить, а коли б любив, то зараз прямо й сказав би, а то про когось другого казав, а об собi нi пiвслова.
Тема: сполучники є сполучники сурядності та підрядності. в свою чергу сполучники сурядності діляться на *єднальні ( і, та , і...і... ані...ані... ) *протиставні (а, але, проте, зате) *розділові (або, чи, хоч, чи...чи, хоч...хоч) сполучникі підрядності поділяються на: *часові (коли, як, доки, перед тим як) *причинові (бо, тому що, через те що) *мети (щоб, для того щоб, аби) *умовні (як, якщо, якби, коли б) *допустові (хоч, дарма що, хай) *порівняльні (як, наче, неначе, мов, мовби) *з"ясувальні (що, щоб, як) *наслідкові (так що)
зате (але) - Взимку холодно, зате(але) комарі не кусають.(спол) за те сварилась на Миколу мати, що той шкоди наробив.(однозвучні слова) я теж (також) дотримуюсь такої думки.(сполучник) він говорив те ж, що й інші свідки.(однозвучні слова) якби ви знали, паничі!(сполучник) як би там не було, але він все одно виконав д/з.(однозвучні слова) марічка чекала подругу, щоб разом піти гуляти. (сполучник) що б він не робив - все у нього виходило( однозвучні слова)
п’ять будинків, дев’ять парасольок, двадцять оповідань, п’ять відер, сім дерев, шість дівчинок, сім вікон, вісім дверей, сім сосен, сім гривень шість учнів