Садівник саджає троянду в саду з приходом весни. Він дочекався, коли повністю прогріється грунт і встановиться сонячна погода без нічних заморозків.
Тоді він вибрав місце посадки - сонячне, лиш злегка притінене місце. Він уважно оглянув кореневу систему квітки. Підрізав корені, залишивши всього лише 18 см від самого головного кореня. А підгнилі і засохлі корінці він відрізав спеціальним гострим ножем.
Потім він лопатою викопав лунку для троянди. Вона була в глибину приблизно 30 см. Вийняту з лунки землю він гарненько перемішав з перегноєм. Потім опустив коріння троянди в лунку і розмістив їх так, щоб воно розташовувалося вільно і ні в якому разі не загиналось вгору, бо це буде погано позначатися на зростанні самої рослини. Коріння він закопав у землю до половини лунки. Потім полив рослину і пояснив, що необхідно для того, щоб земля, яка розташована біля коренів, добре ущільнилась і троянда почала швидше вкорінюватися. Після цього ямку він засипав землею, що залишилася, і знову полив з лійки, не шкодуючи води.
Садівник був дуже вдоволений своєю працею, він любить саджати квіти, це - найулюбленіша для нього справа.
ІІ. 1. Заходило сонце, мінялося барвами небо — то жовтогарячими, то густо-червоними, то просинюватими. (Григір Тютюнник.) 2. Червонобоким яблуком округлим скотився день, доспілий і тяжкий. (М.Рильський.) 3. Над водою пропливало легеньке білосніжне павутиння. (Ю.Збанацький.) 4. Небом котилися сірі з білим хмари, вряди-годи вигулькувало сонце. (Вал. Шевчук.) 5. В'яже осінь ліси перевеслами бурштиново-коралово жовтими. (Н.Забіла.) 6. Чудовий килим опалого листя осики то спалахує криваво-червоним і малиновим кольором, то вилискує ніжно-рожевим, світло-жовтим, оранжевим. (Ю.Збанацький.) 7. Вітер жене стернею блякле перекотиполе. (О.Гончар.) 8. Тільки рясним верховіттям шептала вічнозелена сосна. (Леся Українка.)