1 Священний обід приготує моя матір на свято Пасхи. 2 Незрівнянний світ відкрився читачеві після прочитання книги знаменитого поета . 3 він з дитинства старанний хлопчина,бо так навчала мати 4 на Різдво під ялинкою я знайшла здоровенний подарунок 5 Я обожнюю солодке,але гречаний мед найсмачніший 6 царствений вигляд мав князь Володимир 7 Пташиний спів було чути ще здалеку 8 А спів твій солов*їнний гріє мою душу 9 солоний попкор є моїм улюбленим 10 у мікрохвильву піч можна поміщати лише скляний посуд
В осінню пору люди прямують до лісу на «тихе полювання». Їхня «зброя» - це кошики та відерця. Вони шукають гриби. Адже саме восени грибки непомітно виростають в шарі мокрого осіннього листя.Гриби треба вміти розрізняти, адже існують їстивні гриби та отруйні. Збирати все підряд заборонено, бо можна сильно отруїтися. Простіше за все розрізняти маслюки - вони неначе облиті маслом. Є ще в осінньому лісі також гарні білі гриби, руденькі лисички, тоненькі опеньки, маленькі рижики, біленькі грузді та зеленуваті сироїжки.Багато виростає восени грибів неїстівних, які до того ж маскуються під їстивні. Наприклад, бліда поганка дуже схожа під сироїжки, але у неї є характерні кільця та обгортки унизу ніжки.Всі гриби, хоч їстівні, хоч отруйні, покликані очищати ліс при підготовці до зими. Тому гриби треба зрізати акуратно ножичком, а не висмикувати з коренем. Якщо висмикнути гриб, то в землі не залишиться грибниці. Це означає, що гриб не виросте знову. Отже, коли наступного разу прийдеш до лісу, грибів буде вже менше. А шкоди природі робити не треба, тому що люди в лісі знаходяться у неї в гостях.Небезпечно збирати дуже старі або червиві гриби. Ще не варто зрізати маслюки в тих місцях, де може бути радіація.Найкрасивіший гриб в осінньому лісі – мухомор. Він вбраний, неначе на парад. Мухомор має червоний капелюшок з білими крапками. Цей гриб сильно отруйний. Я десь чув, що є такі хитруни по селах, які примудряються за особливим рецептом виварювати мухомори. І потім їдять їх! Але я не дуже в таке вірю,тому нікому не раджу робити експериментів з грибами.
Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу систему оберегів. Обері́г — чарівний предмет, призначення якого — захист людини від зла, невдач, неасливої долі. Вважається, що обереги можуть принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров'я. Обереги створили для себе ще наші давні предки, які обожнювали природу і вірили в існування добрих і злих сил у ній. Одним з таких оберегів є хліб. Він має круглу форму — форму сонця. Як сонце дає життя всьому, так і хліб живить усіх людей. Жодне свято не проходило без хліба. При відвідуванні новонародженого йшли з хлібом, на весіллі не обходилися без хліба-солі, благословляли молодих хлібом, проводжали в останню путь знову ж таки хлібом.
2 Незрівнянний світ відкрився читачеві після прочитання книги знаменитого поета .
3 він з дитинства старанний хлопчина,бо так навчала мати
4 на Різдво під ялинкою я знайшла здоровенний подарунок
5 Я обожнюю солодке,але гречаний мед найсмачніший
6 царствений вигляд мав князь Володимир
7 Пташиний спів було чути ще здалеку
8 А спів твій солов*їнний гріє мою душу
9 солоний попкор є моїм улюбленим
10 у мікрохвильву піч можна поміщати лише скляний посуд