СОБАКА.
Собаки здавна є помічниками людей.
Вміють виконувати команди. Вони несуть службу на кордоні, митниці. Собаки - гарні рятівники. Вони допомагають шукати людей. Врятували життя не одній людині під завалами. Тварини служать поводирями для незрячих та немічних. А ще вони надійні друзі, сумують без своїх господарів.
Про цих помічників знімають фільми, пишуть у книжках.
КІНЬ.
Незамінним помічником на селі є кінь.
Це велика та сильна тварина з лагідними очима. Дуже розумна. Кінь допомагає орати землю. Дає добриво для поля. Слугують надійним транспортом у важкодоступних місцях. Поїздка верхи на коні має лікувальне значення, приносить моральне задаволення. Коні деяких порід виступають на змаганнях та конкурсах. Їхні господарі отримують подяки.
Література вчить відчувати , розуміти , співпереживати. Адже кожна книга змушує нас замислитися про те , що ж хотів донести автор своїм твором. Яку думку він вклав у своє творіння ?
Дізнаючись нових героїв , осягаючи їх почуття і думки , ми починаємо краще розбиратися в людях , що оточують нас , а головне , в собі. Недарма , багато великі діячі культури і науки у хвилини душевного хвилювання брали в руки художню літературу. Вони знаходили в ній спокій і задоволення. Книги здатні до знайти вірний життєвий шлях , розшукуючи який ми часто плутають.
Але це не всі переваги літератури . Завдяки їй ми дізналися багато потрібної і корисної інформації. Так , наприклад , про похід князя Ігоря було збережено дуже мало джерел , а літературний твір «Слово о полку Ігоревім » пролило світло на багато невідомі факти.
Описуючи побут і звичаї свого століття , письменник допомагає нам скласти картину часу.
Книга навіть здатна вплинути на хід реального життя читача. Наприклад , прочитавши оповідання Шолохова «Доля людини» , багато людей , життя яких було подібна з долею героя цього твору , піднеслися духом і знайшли в собі сили жити далі.
Думаю , в цьому і є велика сила мистецтва літератури .