Відповідь:
Запишіть повністю умовні скорочення та числівники словами, узго-
дивши з іменниками (іменники записувати повністю).
674 грн; 5,3 га; 359 м; 4 (доба); 45,5 ц;1/2 (діжка); чимало (граніт);
2 (ножиці); 7,18 %; 3,1 (відро); 11 (гасло); 3 (двері).
Пояснення:
Шістсот сімдесят чотири гривні; п'ять цілих три десятих гектари; триста п'ятдесят дев'ять метрів; чотири доби; сорок п'ять цілих п'ять десятих центнера; одна друга діжки; чимало граніту; двоє ножиць; сім цілих вісімнадцять сотих відсотка; три цілих одна десята відра; одинадцять гасел; троє дверей.
наше століття ознаменувалося багатьма змінами. швидкий та невпинний розвиток технологій кожного дня змінює наше життя. такі речі, як комп’ютер та різноманітні гаджети, відіграють все більш важливу роль. все більше людей користуються комп’ютером і вдома, і на роботі, й під час навчання.
такі зміни значно мірою відобразилися і на мові та мовленні. як це завжди буває, в цих змінах є багато позитивного, але є й проблеми. серед позитивних змін найголовніше, на мій погляд, це легкий доступ до інформації. вперше за історію людства знання стали такими доступними. завдяки мережі інтернет майже будь-яка інформація пізнавального характеру знаходиться у вільному доступі. теоретично учень може знайти будь-яке правило, формулу, літературу чи відповідь на питання, не власного дому. і для цього йому знадобиться лише кілька хвилин. не виходячи з дому, можна вивчити іноземну мову, або навіть кілька мов. комп’ютер перевірить вашу письмову роботу, вкаже на помилки та навіть пояснить, як їх уникнути. здавалося б, створено майже ідеальні умови для розвитку грамотності, мовлення і навчання взагалі. але, на жаль, на практиці все виглядає зовсім по-іншому.
діти та молодь у наш час пишуть та читають все менше. легкий доступ до інформації певної мірою знецінив її. вона більше не затримується в пам’яті. читання часто замінюють фільмами та комп’ютерними іграми. через це зменшується словниковий запас та слабшає образне мислення.
вот