Для кожної людини найріднішою є та земля, на якій народився і живеш, та країна з якою повьязуєш своє життя,- це Батьківщина.Її не вибирають, як не вибирають батьків."Можеш вибирати друзів і дружину,-писав Василь Симоненко,- вибрати не можна тільки Батьківщину".Слова "Батьківщина" і "батьки" є спільнокореневими, і для людини це - коріння. яке дало життя."Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя",- писав Сенека.Батьківщина -це рідний дім, де на тебе чекають завжди з любовью і надією.Рідна земля дає нам сили для життя.Достятньо подивитися на голубе небо і думкою, як у тій чудовій пісні. полинути аж до сонця і зірок. поглянути на Землю-і нам відкриється нова планета-край, що нагадує собою серце,-Україна, співуча рідна моя земля.І моє серце саме з нею!
1. в) 2.а) 3.в) 4.а) 5.б) 6.в) 7.б) 8.б) 9. Реч-складне, складносурядне, окличне, протиставне, розповідне 1 част- розповідне, просте, двоскладне, повне, поширене, не ускладнене 2 част- розповідне, окличне, просте,, неповне, поширене, односкладне 10. А місяць усе більше і більше заворожує ліси, і вони, як скам’яніле море, стоять під тихим світлом, ждучи весни. Давно Шевченко серцем пломенів, але ще й досі кожен припадає до джерела його вогненних слів. Ще холодом закуто віти клена й заметами заметено кущі. Мине холодна ніч, і сонце на світанку повернеться назад. Ще один такий день- і вода здійме ту кригу вгору. Тут витає слава безіменна і співає жайвором душа.
Головною думкою твору у повісті "Сіроманець" письменник навчає нас жити в гармонії з природою; бережливо, з повагою ставитися до матінки-природи, частинкою якої є й людина; розрізняти добро і зло; бути милосердними й співчутливими; цінувати дружбу та взаємодо Потрібно гуманно ставитися до беззахисних тварин, треба бережливо, з повагою ставитися до природи, частинкою якої є й людина, залишаються вірними один одному; твір вчить захищати тварин, цінувати вірних друзів та завжди приходити на до тим, хто її потребує.