М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
matwei123
matwei123
09.08.2021 03:08 •  Українська мова

1. виберіть правильне продовження визначення: складнопідрядне речення порівняльне – де речення, підрядна частина якого вказує a) з’ясовує зміст одного із членів головного речення. б) на час дії, що відбувається у головному реченні. b) на те, як саме відбуватиметься дія в головному реченні. г) на напрям або місце дії, що відбувається у головпому реченні. 2. визначте кількість підрядних частин у реченні: нехай це витвір самоти, нехай це вигадка й омана, моєму серцю снишся ти, як морю сняться урагани (л. костенко). a) дві; б) три; b) чотири; г) п’ять. 3. виберіть складнопідрядне речення, частини якого з’єднані за сполучника. a) в давніх літописах наших єсть одно оповідання, що зворушує у серці найсвятіші почуття (м. вороний). б) землю, що крила дала мені, довічно буду любить (ю. петренко). b) я хочу, хочу в це повірити, що світ стоїть на доброті (в. малишко). г) в небі ластівка мріє далека, що на крилах весну принесла (в. сосюра). 4. визначте вид складнопідрядного речення (всі завдання для тестування з української мови 9 клас). я хочу так життя прожити, віддати днів тугий налив, щоб зло страшне й несамовите останній подих спопелив (а. малишко). a) з’ясувальне; б) означальне; b) обставинне допустове; г) обставипне ступеня дії. 5. укажіть речення, у якому необхідно поставити розділовий знак при збігові сполучників (сполучних слів). a) соломія міркувала, що коли брати у ліву руку, плавні мусять швидко скінчитися (м. коцюбинський). б) мама каже, що коли уві сні літається, значить, росте він, росте! (м. стельмах) b) і знали добре всі норови кирила івановича, і коли наставали такі часи, то всі куди можна ховалися, щоб не стрітися з ним, не підбігти під гарячу руку (панас мирний). г) скирта вже потемніла від негоди, та коли станеш виривати солому, лаштуючи для себе затишне кубло, то вона дихне тобі в обличчя стужавілими пахощами осені (є. гуцало).

👇
Ответ:
умник1614
умник1614
09.08.2021

1. Виберіть правильне продовження визначення: Складнопідрядне речення порівняльне – де речення, підрядна частина якого вказує

B) на те, як саме відбуватиметься дія в головному реченні.

 

2. Визначте кількість підрядних частин у реченні: Нехай це витвір самоти, нехай це вигадка й омана, моєму серцю снишся ти, як морю сняться урагани (Л. Костенко).

 Б) три;

 

3. Виберіть складнопідрядне речення, частини якого з’єднані за до сполучника.

B) Я хочу, хочу в це повірити, що світ стоїть на доброті (В. Малишко).

 

4. Визначте вид складнопідрядного речення

Я хочу так життя прожити, віддати днів тугий налив, щоб зло страшне й несамовите останній подих спопелив (А. Малишко).

 Г) обставинне ступеня дії.

 

5. Укажіть речення, у якому необхідно поставити розділовий знак при збігові сполучників (сполучних слів).

B) Домашні знали добре всі норови Кирила Івановича, і коли наставали такі часи, то всі куди можна ховалися, щоб не стрітися з ним, не підбігти під гарячу руку (Панас Мирний).

(пропущене слово щоб не підбігти, замість нього-кома)

 

4,5(53 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
kostf2003
kostf2003
09.08.2021
Цікавий твір, може використаєш:) Кожної весни й осені учні нашої школи беруть участь у прибиранні скверу, що розташований поблизу школи. Повз цей сквер ми йдемо до школи і повертаємося додому. З вікон кабінетів добре видно алеї, якими іноді хтось іде, вікові дуби і тополі. Після уроків ми затримуємося, щоб трошки погуляти, побігати серед дерев або посидіти на лавці. За кожним класом закріплений свій куточок, який ми прибираємо. Ось і цього разу наша класна керівниця Галина Олександрівна попередила, що після уроків двадцять хвилин ми присвятимо прибиранню території. Михайло Єршов вигукнув: —А моя хата скраю! Діти засміялися. —А хіба ти мешкаєш у будинку, що поруч зі сквером? — запитала Настя не то жартома, не то всерйоз. Вчителька запитала: —А ви знаєте, що таке хата? —Це селянський дім в українськім селі, — відповів Василь. —Але ж ми мешкаємо у місті, — сказав хтось. —А це означає, що Михайло мав на увазі зовсім інше, коли сказав «моя хата скраю». — Вчителька уважно подивилась на нас, а потім перевела погляд на Мишка. — Нехай він пояснить, що хотів сказати. Мишко почервонів, але мовчав. —Зрозуміло, чому він мовчить. Він вирішив зізнатися нам, що прибирання листя його не стосується.
4,8(97 оценок)
Ответ:
назик31
назик31
09.08.2021
від’їзд, верхів’я, в’язати (в’язання), в’яз, в’язка, від’ємний дерев’яний, довір’я, дев’ять, двох’ярусний, дит’ясла. з’їсти, з’їзд, здоров’я, зв’язок, з’єднати, з’їхати, з’явитися, з’ясувати, зв’ялити, м’ята, м’ясо, м’яч, м’який, міжгір’я, Мар’яна, м’язи кав’ярня, кур’єр, кам’яний, комп’ютер, кон’юнктура, кров’ю інтерв’ю, ін’єкція, прем’єр, подвір’я; п ‘ять, під’їхати, пів’яблука. п’ятнадцять, подвір’я, п’єса, п’єдестал, пам’ятний, підв’ялити, пір’їна, підв’язати, пуп’янок, полум’я, полум’яний торф’яний, трьох’ярусний, трав’янистий, Лук ‘янівка; львів’янин, любов’ю, лев’яча роз’яснити, розв’ючувати, рум’яний, розм’якшити, роз’їхатися, риб’ячий об’єднати (об’єднання), об’їжджати, обов’язок, обм’яклий, об’єкт, сором’язливий, слов’яни, сім’я, солов’їний, сузір’я, сурм’яний харків’янин, чотирьох’ярусний, черв’як ув’язка увязнений
4,6(78 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ