В народі кажуть "слово без діла нічого не варте " , а це й справді так ,адже дійсно ти можеш говорити про різні теми і наобіцяти люди дуже багато речей , але час пройде і не всі люди потім це виконують . Людина може пообіцяти товаришу щось дуже важливе і він буде на тебе розраховувати і якщо ти це незробиш по якісь причині як потім про це йому сказати звичайно багато людей придумують собі алібі але так ти ще більше притоптуєш свою гідність . Ти ще й збрехав , а отже ще більше ніяковієш потім перед другом . Тому краще виконувати обіцянку бо потім ти взагалі впадеш в очах друзів і в своїх також.
Родина збиралася і святкувала в бабусиній хаті Різдво. 1. Речення за метою висловлювання розповідне 2. За інтонацією - неокличне. 3. За будовою - просте а) двоскладне (є і підмет, і присудок) б) поширене (є другорядні члени речення, крім грам. основи) в) повне г) ускладнене однорідними присудками 4. Граматична основа "родина збиралася і святкувала" а) підмет - родина, простий, виражений іменником жіночого роду б) присудки збиралася, святкувала; прості, виражені дієсловами дійсного в) другорядні члени речення належать до групи присудка: - додаток Різдво, прямий, виражений іменником -обставина місця дії "в хаті", виражена поєднанням іменника з прийменником - означення бабусиній, узгоджене, виражене присвійним прикметником 5. Розділові знаки в реченні - крапка на кінці
Перше речення: НЕПЕРЕХІДНЕ дієслово "впали", інфінітив "падати" - дієслово зі значенням руху, переміщення в просторі Друге речення: НЕПЕРЕХІДНЕ дієслово "опустився", інфінітив "опускатися", утворене від перехідного дієслова "опускати+ся" (Всі дієслова на-ся - неперехідні) Третє речення: ПЕРЕХІДНІ дієслова "пишу, згортаю", інфінітиви "писати, згортати" - дієслова зі значенням дії, спрямованої на конкретний предмет. Перехідні дієслова керують залежним від нього іменником-додатком у формі знахідного відмінка без прийменника(пишу кого?що? - листа, згортаю кого?що? - листа)
Речення: У бога за дверми лежала сокира (Шевченко). Дієслово лежала - неперехідне Сокира божа ліс стинала (Шевченко). Дієслово стинала - перехідне(стинала що? - ліс)