Кожна освічена людина зацікавлена в тому, щоб правильно і гарно говорити. Щоб навчитися цьому мистецтву, потрібно володіти технікою мовлення, знати головні психологічні засади стосунків між людьми і, зрештою, мати що сказати. Дуже часто ми використовуємо такий вид мовленнєвого спілкування як діалог. Саме складанню та розігруванню діалогів присвячено наш урок.
Розмова двох осіб — це... (діалог).
Слова кожного зі співрозмовників діалогу називають ... (реплікою).
Висловлювання однієї людини — це... (монолог).
Мовлення має дві форми... (усну і писемну).
Процес мовлення називають... (мовленнєвою діяльністю).
Мовленнєва діяльність має чотири види... (аудіювання, читання, говоріння, письмо).
В усному діалогічному спілкуванні поєднано види мовленнєвої діяльності...
говоріння та аудіювання).
Умови, за яких відбувається спілкування, називають... (ситуацією спілкування).
Обставини, у яких спілкуються, можуть бути... (офіційними і неофіційними).
Той, кому адресують мовлення, — ... (адресат).
Сукупність норм поведінки, правил чемності називають... (етикетом).
Правила поведінки передбачають використання сталих висловів, так званих слів ввічливості, які інакше називають... (етикетними формулами).
Друг пізнається в біді” – багато знають цю приказку, але повірити в неї можна тільки перевіривши на власному досвіді. Людина спілкується з людьми, які близькі йому за характером, інтересами, смаками, інтересами, але не всіх цих знайомих можна називати друзями, друг – це щось більше.
В найближчому оточенні людини багато людей, з якими цікаво проводити час, гуляти, ходити в кіно, грати у різні ігри, робити уроки. Але не варто поспішно називати їх друзями, і ділиться найпотаємнішим. Адже існує таке поняття, як вигода. Можливо, деякі з них просто Вас використовують, щоб провести свій час, або щоб Ви до їм з уроками, або у Вас є крута комп’ютерна гра, якої у них немає і так далі. Тому, потрібно знати, хто відноситься до таких знайомих, а хто є справжній друг.
Дружба – високе почуття. Вступаючи в дружні відносини з людиною, ми вчимося зберігати чужі секрети, стаємо менш егоїстичні, і починаємо радіти і переживати за їх успіхи і падіння, як за свої власні. Дружба не має в собі носити зрада, підлість, користь і егоїзм.
Джерело: https://mykniga.com.ua/tvory/tvir-na-prislivya-druzi-piznayutsya-v-bidi.html
Кожна людина є цінною та неповторною. Усі ми різні, але прагнення стати гідною людиною має стати нашою спільною рисою. Недарма кожен з батьків намагається зробити усе можливе, щоб їхня дитина виросла гідною людиною. Але як це – бути гідним? Що таке гідність? Протягом життя ми всі робимо вчинки та приймаємо рішення. Деякі з них є правильними, деякі призводять до помилок. Таким чином ми вчимося та розвиваємося. Є також певні орієнтири, на яки ми маємо рівнятися – морально-етичні принципи, затверджені суспільством. Гідність – це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості. Гідність – це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких. Гідна людина має чисті думки, адже саме від цього залежать її вчинки. Чесніть, благородство, порядність, співчуття до навколишніх та доброзичливість допомагають людині стати гідною. Наше життя є складним. В ньому зустрічається усе: радість і горе, нагороди та випробування. Ми стикаємося з підлістю, зрадою, ненавистю та болем. Це також невід’ємні частини нашого життя, але тільки від нас залежить: чи гідно ми витримаємо ці складні життєві іспити та вийдемо з труднощів переможцем, зберігши людяність,чи зламаємося та втратимо єдине, що нам по суті належить – свою гідність. Сьогодні, коли в сучасному світі досить важко знайти правильний шлях, адже моральні цінності та еталони правильної поведінки у суспільстві докорінно зламані, а людське життя не важить нічого, сьогодні, як ніколи, гостро постає проблема пошуку та відродження насамперед у самому собі цих вічних рис, що врешті решт і роблять людину гідною – тобто справжньою Людиною.