М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Прочитати текст. виконати завдання 27-31 до нього. текст 1. в просторій кімнаті з чотирма вікнами стояв посередині стіл, застелений червоним сукном. 2. на столі були розкидані папери, лежали малими і великими купами. 2. папери були скрізь, і на столі, і на полицях, і навіть стіни були обліплиніними. 4. за столом три писарчуки, зігнувшись у дугу, скрипіли перами. 5. на ослонах, попід стіною, сиділи чоловіки і жінки. 27. орфографічна помилка допущена у написанні слова: а. посередині. б. навіть. в. обліплині. г. попід. 28. пунктуаційна помилка допущена у реченні: а. першому. б. третьому. в. четвертому. г. шостому. 29. відокремленим поширеним означенням ускладнене речення: а. перше. б. друге. в. третє. г. четверте. 30. відокремленою поширеною обставиною ускладнене речення: а. перше. б. друге. в. третє. г. четверте. 31. узагальнююче слово перед однорідними членами вжите у реченні: а. другому. б. третьому. в. четвертому. г. п’ятому. завдання 32-34 мають на меті встановлення відповідності. до кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою, і запишіть. 32. установити відповідність між словами та х творення: 33. складання основ. а. виїзд, поділ, блакить. 34. префіксально-суфіксальний. б. трубач, чорнильниця, картоплина. 35. суфіксальний. в. обман, комбайнер, однотомний. 36. безсуфіксальний г. вовкодав, далекобійний, радіоательє. (безафіксний). ґ. безпідставний, безтурботний, прикордонний. 33. установити відповідність між чергувань при словозміні чи словотворенні та іменниками: 34. [г] – [ж] а. водити, садити, радити. 35. [х] – [с´] б. рік, рука, мука. 36. [з] – [ж] в. друг, ворог, бог. 37. [к] – [ц´] г. вухо, мох, дух. ґ. мазати, везти, казати. 34. установити відповідність: відокремлений член речення приклад 1. означення. а. не сумнівайся, ідучи з народом. 2. прикладка. б. на ясні зорі і на тихі води, щаслива доле, виведи мене. 3. обставина. в. і нема для мене раю, окрім раю у природі. 4. додаток. г. озвучене піснями, бринить моє перо. ґ. на ворсклі стоїть прославлена батьківщина котляревського – полтава . 35. визначити, якою частиною мови є виділені слова в речення (цифра позначає наступне слово). зовсім недавно така одноманітно зелена й буйна, дужа й життєрадісна (1) її плоть нині (2) вже (3) позначена (4) першими прикметами згоряння, згасання, умирання. а. числівником. б. дієприкметником. в. прислівником. г. дієприслівником. ґ. займенником. д. прикметником. 36. визначити і записати рід іменників біль, нежить.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Твір опис природи в художньому стилі за картинкою васильківського "козача гора" сонце нещадно палить, залишаючи відблиски своїх гарячих променів у прохолоді швидкоплинної річки. зелені трави буяють під їх  теплом.    верба схилилася до води,щоб окунути свої довгі зеленаві коси у воду.  у зарослях очерету, в тіні, відпочивають та вичікують комах жаби. гармонія всюди. здається, ніхто ніколи не порушить недоторканність цього місця.  козача гора височіє над усією цією красою та доповнює пейзаж. мабуть, нею раніше мандрували   козаки, але саме зараз вона велично відпочиває. як же тут гарно. наша мальовнича країна багата такими мальовничими місцями, але, як і це, кожне з них - неповторне
4,6(41 оценок)
Ответ:
danilsartakov
danilsartakov
12.11.2021

кам’янець-подільська фортеця (antimurale christianitas – форпост християнства) була споруджена для захисту  турецького мосту, що є сполучним перешийком між старим містом, укладеним в петлю річки, і “великою землею”.

на підставі археологічних даних на території сучасної фортеці в ix –  xii  ст. існував дитинець із земляним валом і дерев’яною стіною, що захищає давньослов’янське поселення галицько – волинського князівства.

дерев’яні укріплення були замінені на кам’яні після пожежі на рубежі  xii  –  xiii  ст. а вже в 1240 році орди батию (1209 – 1255/1256), правителя улусу джучі (золотої орди), розбивши стіни, увірвалися в місто і знищили його жителів. у наслідку чого більш ніж на сторіччя кам’янець перейшов під владу татаро – монгол.

після поразки татар при синіх водах у 1362 році від війська великого князя литовського ольгерда (літ. algirdas 1296 – 1377) фортеця була передана у володіння племінникам князя – олександру, юрію, борису, костянтину і федору. за правління литовських князів (1363 – 1430) фортеця переживає своє відродження і починає набувати свій неповторний вигляд завдяки пожертвам як дрібних шляхтичів і купців, так і римських пап, які надсилали кам’янцю “милостиню святого петра”.

4,6(98 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ