Діалог про Шевченка- Привіт! Що читаєш? - Привіт! Та ось «Кобзаря» придбав на вихідних. Не можу відірватися! - Мені теж Шевченкові вірші подобаються. У них є щось особливе, якась душевність та мелодійність. - Так, вірші чудові. Шевченко – справжній талант. Я ось міркую, як нам пощастило, що його помітили, викупили з кріпацтва, так, що він мав змогу опублікувати свої твори! - Так! Хоча, якщо я не помиляюся, спочатку його помітили як художника, через хист до малювання викупили та до у навчанні. - Так і було! Ось так таланти врятували людину від тяжкої кріпацької долі. - Це правда. Проте сам Шевченко все життя вболівав за кріпаків, ніколи не став байдужим. Уся його творчість – це ніби заклик звернути увагу на тяготи та нещастя людей, яких нікому було захистити. Йому боляче було бачити такі людські страждання в рідному краї, на рідній землі. - Та й у нього самого доля непроста була. Мабуть, коли людина на власній шкурі відчула, що це таке – неволя, бідність, безправ’я, вона не може бути байдужою. - Поезія була його виразити свої думки, почуття, ставлення. Це те, чим Шевченко міг зарадити – змусити своїх читачів відчувати. Тобі ось який вірш найбільше подобається? - Ой, та я й не знаю, багато їх! «Лілея», «Сон», «Гайдамаки» та інші. А ти бачив картини Шевченка? Як тобі? - Бачив деякі, і картини, і малюнки. Вони дуже майстерно виконані, такі гармонійні. Він і портрети малював, і пейзажі. - Так, дійсно талановита людина талановита в усьому! Це викликає захоплення! - Згоден!
Очень многое об истории родного края можно узнать в музее – это исторический музей. Я часто бываю там и мне очень интересно, так как там вся история страны, собранная по крупицам, в виде уникальных материальных раритетов предстаёт перед нами в стенах этого замечательного музея, который по праву является одним из крупнейших в Центральной Азии. Музей открыл свои двери в 1925 году. С тех пор его фонды пополнятся тысячами бесценных экспонатов. Гордостью музея является его этнографическая коллекция, в которую входят редкие образцы народной вышивки, ковроткачества, ювелирного дела. Хороши и археологические коллекции музея, в частности находки из могильных курганов, орудия каменного века, изделия из керамики, металла, бронзы, ювелирные украшения.
В нашем городе много библиотек, кинотеатров - Россия, Октябрь, Ала-Тоо, и другие, где всегда показывают новинки фильмов мира, есть три театра - драматический, оперный и театр кукол, филармония и цирк, поэтому каждый имеет возможность провести свое свободное время так, как ему хочется.
Ранкова гімнастика або зарядка мається на увазі під собою комплекс кількох нескладних вправ, які виконуються щодня вранці. Ранкова зарядка допомагає організму підбадьоритися після сну, коли все знаходиться в стані спокою. Фізичне навантаження дуже важливе для людини, вона сприяє зміцненню здоров'я, підвищує життєвий тонус організму, сприятливо впливає на нервову систему. Люди, які постійно займаються ранковою зарядкою, мають підвищену працездатність, хороший апетит і здоровий сон. Зарядкою краще займатися систематично і взяти це за звичку. Нею можуть займатися люди будь-хто від малюка до дідуся. Зарядка особливо потрібна для людей з малорухливим життя і тим, хто займається розумовою працею. Ось чому я займаюся ранковою зарядкою