Списати речення, розставити розділові знаки. Підкреслити граматичну основу. Вказати вид речення; засоби зв’язку та смислові зв’язки між частинами складносурядного речення. Намалювати схеми тільки до складносурядних речень.
Дмухнув вітер понад ставом і сліду не стало.
Хай вітер дерева колише й співають в садах солов’ї!
Він хотів одразу встати але штурман наказав відпочивати.
То пронесеться над болотами чайка то промайне бистрий баркас.
Встала й весна чорну землю сонну розбудила уквітчала її рястом барвінком укрила і на полі жайворонок соловейко в гаї землю убрану весною вранці зустрічають.
Чи може щось наплутано віками і атом вручено нам безрозсудно рано?
Нічна звивається стежина зітхає море віддалік дурман акацій парком лине роса голубить квітів лик…
Не то осінні води шуміли не то вітер бився в заломах провалля.
Посеред туману застережливо гукали кораблі й інколи лунав шаленіючий дзвін.
Низенький чоловік махнув рукою і машина зупинилася від’їхавши трохи вперед.
Хмари були світлі і усміхнене сонечко лоскотало волосся але за обрієм насувалась грозова хмара.
На порозі стоїть бабуся навкруги тиша скрізь ясно з поля вітерець віє з гаїв холодок дише…
Объяснение:
ответ: У кожного народу є талановиті митці-поети,письменники. Саме вони прославляють свою країну ,звеличують її серед інших націй світу. Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства.
Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.
Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.
Объяснение:
учень(у ч е н')5 б., 4зв.