--Привіт Кать
-Привіт
-Чому сумна така?
-Та ось, недавно посварилась зі своєю найкращою подругою
-Не сумуй, у тебе хотя б є найкраща подруга, у мене її ж взагалі не має. А опиши її і вашу дружбу.
-Вона весела, смішна, розумна, красива. Мені дуже приємно з нею спілкуватись, вона робить мене щасливою і з нею я забуваю про всі свої проблеми.
- Так скажи їй це. У вас справді прекрасна дружба, тому іди скажи їй все шо розказала мені і я впевнена що все буде гаразд
-Дякую Оль за те що вислухала
-Завжди рада
Славний гетьман України Петро Конашевич-Сагайдачний народився в Галичині, у Самбірському повіті. Його батько був заможним шляхтичем, тому хотів дати синові найкращу освіту в Острозькій школі. Вчився там Петро 8 років. І, мабуть, там дістав прізвище Сагайдачний за хорошу стрільбу з лука.
У 1614 році Петро разом із кількома товаришами потрапив до Січі. А у 1616 році за сміливість, освіченість, розум козаки обрали його кошовим Січі й гетьманом.
Прославився Сагайдачний походами на різні міста Туреччини й Криму: Царгород, Кафу, Синоп, Трапезунд. Багато українських бранців звільнив він з турецької неволі. Щоб зберегти українську православну віру від свавілля польської шляхти та латинських ксьондзів-єзуїтів, гетьман сприяв створенню церковних братств у Києві, Львові, Острозі. Ті братства утримували школи. Гетьман турбувався про освіту людей.
Петро Сагайдачний неодноразово виїжджав до Польщі й домагався, щоб польський уряд затвердив козацькі, народні й церковні права.
Восени 1620 року Петро Сагайдачний повів 40 тисяч козаків під Хотин, де турки розбили польське військо. Козаки врятували Польщу під Хотином від турецької навали.
Тяжко поранений у цій битві Сагайдачний навесні 1622 року помер. Київські "братчики" і школярі влаштували гетьманові величавий похорон і поховали в церкві Богоявленого Братства в Києві.
Український народ шанує славного й розумного гетьмана. Про національного героя України й Польщі складено безліч пісень, легенд