Скласти діалог-обмін думками та враженнями від телепередач, присвячених вивченню та збереженню пам'яток історії та культури можна так: - Привіт, Оксанко! Чи дивилась ти вчора телепередачу на першому каналі, яку радила нам вчителька? - Привіт, Грицю. Дивилась. Це дуже пізнавальна телепередача, у якій торкаються важливих тем національного значення. - Я також дивився. Тема, дійсно, актуальна. - Наразі дуже важливо зупинити знищення та руйнування пам’яток історії та культури. Проте, на жаль, більшість людей не усвідомлюють важливість цієї проблеми. - Я згоден. Україна багата культурною спадщиною, у якій відбилася її складна історія. - Так, кожен пам’ятник, меморіальна дошка, архітектурна споруда символізують певну подію, яка відбулась у попередню епоху. Але чого серед населення більшість цього не усвідомлює? - Я вважаю, що проблема вандалізму, як було сказано у телепередачі, постає через деморалізацію населення та недостатню освіченість. - Мабуть, це так. Але ж щодня у школі нам наголошують на тому, що пам’ятки культури та історії – це цінний скарб. Невже навіть після уроків у школі люди цього не починають усвідомлювати? - Я думаю, велику роль тут грає і держава. Якби навіть на телебаченні проводилась активна робота з охорони національної культурної спадщини, то і проблем було б менше. - Ти маєш на увазі, що телебачення має популяризувати захист національного надбання? - Так, як-от, наприклад, та телепередача, яку ми дивились вчора. - Мабуть, прийняття таких заходів навіть на телебаченні сприятиме збереженню культурного та історичного надбання нашого народу. - Я вважаю, що окрім цього зменшиться кількість фактів знищення або пошкодження культурних та історичних об'єктів. - Дуже важливо виховувати сучасне покоління у дусі гуманізму та поваги до історичної та культурної спадщини нашого народу. Дякую за приємну співбесіду. - І тобі дякую!
Складнопідрядні: 1. Я вже виходив з дому, проте раптом згадав про свій портфель. 2. Андрійко старанно виводив літери в зошиті, а Наталка поспішала і задала найбруднішу роботу.
Безсполучникові: 1. Оленям важко жити в зоопарках, вони звикли до великих територій для бігу. 2. Кожна частина механізму важлива, одна з них може легко зламатися і пошкодити всю систему.
Складносурядні: 1. Погода сьогодні пригнічує, тому що сонце майже не видно з самого ранку. 2. Дідусь привіз мене на місце, де за годину мали бути перегони.