Я вважаю, що зрада — це один із найбільших гріхів у взаєминах між людьми. Її причини бувають різними, тому в одних випадках їй немає прощення, а в інших, зважаючи на щире каяття в скоєному, людину можна пробачити.
Найбільш руйнівною є зрада, замаскована високими словами, в основі якої — корисливі й егоїстичні інтереси. Вона, як ракова пухлина, поширюється, розростається в паралізованому корупцією суспільному організмі, знищуючи життєздатні сили, — це те, що не може бути виправданим і прощеним. Яскравий приклад — злочин колишнього очільника України Віктора Януковича, який обкрадав і принижував мільйони людей, забираючи останнє у звичайних громадян, торгуючи інтересами України, віддаючи свою державу в пазурі сусіду. Наскільки цинічним і безсовісним треба бути, щоб удавати при цьому, ніби нічого страшного не відбувається! Таким продажним політичним діячам місце на смітнику історії.
Буває зрада через незнання чогось, або через слабкість, або через випадковість. Її наслідком е щире розкаяння, але пробачити грішника зможе тільки людина великодушна. Іноді прощають того, кого люблять, сподіваючись знайти втрачене щастя. Та для того, хто зрікся часточки самого себе, переступ не минає безслідно. Прикладом багатогранного художньо-філософського осмислення цієї проблеми можуть бути стосунки Мавки й Лукаша в драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Мавка не думає про помсту Килині чи Лукашевій матері, які завадили її щастю, і, маючи можливість покарати, прощає всіх. А от Лукаш навіки втратив те найкраще, що жило в його душі.
Отже, зрада буває різною й залежить від різних обставин. Підлих користолюбців не можна прощати. А в особистому житті, оцінюючи ситуацію, кожен має сам вирішувати, чи вірити каяттю того, хто скоїв цей гріх, чи можна йому пробачити, хоча гіркота зради із серця не зникає.
Українці люблять паркани. Люблять великою і відданою любов’ю. Якщо десь поселиться українець - він обов’язково поставить паркан. А з часом ще один, потім ще один, і так далі. Кожна дорога, стежка чи прохід буде перегороджена воротами із замком чи шлагбаумом. А якщо українець розбагатіє, то він зробить свій паркан у тричі вищим. Чим вищий і огидніший з естетичної точки зору паркан, тим багатший хазяїн живе за ним. Як правило, у найбагатших - бетонна огорожа, така, як навколо київських будівництв.
Америка запустила свій перший ШСЗ “Експлорер-1 “1 лютого 1958, а потім, трохи пізніше, справили запуски і інші країни: Франція, Австралія, Японія, КНР, Великобританія. У галузі космічних досліджень набуло широкого поширення співпрацю між країнами всього світу.
Космічний апарат може називатися супутником тільки після здійснення ним більше одного обороту навколо Землі. А інакше він не реєструється як супутник і буде іменуватися ракетним зондом, який проводив вимірювання по балістичній траєкторії.
Супутник вважається активним, якщо на ньому встановлені радіопередавачі, імпульсні лампи, що подають світлові сигнали, вимірювальна апаратура. Пасивні штучні супутники Землі часто служать для з поверхні планети при виконанні деяких наукових завдань. До них відносяться супутники-балони діаметром до декількох десятків метрів.
Штучні супутники Землі поділяють на прикладні та науково-дослідні, залежно від виконуваних ними завдань. Науково-дослідні призначені для проведення досліджень небесних тіл, Землі, космічного простору. Такими є геодезичні та геофізичні супутники, астрономічні орбітальні обсерваторії і т.д. Прикладні ШСЗ – це супутники зв’язку, навігаційні супутники, метеорологічні, супутники для дослідження ресурсів Землі, технічні та ін
Штучні супутники Землі, створені для польоту людини, носять назву «пілотовані кораблі-супутники». ШСЗ на приполярній або полярній орбіті називаються полярними, а на екваторіальній орбіті – екваторіальними. Стаціонарні супутники – це запущені на екваторіальну кругову орбіту ШСЗ, напрямок руху яких збігається з обертанням Землі, вони нерухомо висять над конкретною точкою планети. Відокремлювані від супутників при виведенні на орбіту деталі, як, наприклад головні обтічники, є вторинними орбітальними об’єктами. Найчастіше їх називають супутниками, хоч вони і рухаються вздовж навколоземних орбіт, і служать переважно об’єктами для у наукових цілях.
З 1957 по 1962 рр.. у назві космічних об’єктів вказувався рік запуску і буква грецького алфавіту, відповідна порядковому номеру запуску в конкретному році, а також арабська цифра – номер об’єкта, що залежить від його наукової значущості або яскравості. Але кількість запускаються ШСЗ стрімко зростало, тому з 1 січня 1963 вони стали позначатися роком запуску, номером запуску в тому ж році і буквою латинського алфавіту.
Супутники можуть бути різними за розмірами, конструктивними схемами, масі, складу бортового обладнання, залежно від виконуваних завдань. Енергоживлення апаратури майже всіх ШСЗ проводиться за до сонячних батарей, встановлених на зовнішній частині корпусу.
На орбіту ШСЗ виводяться за до керованих автоматично багатоступеневих ракет-носіїв. Рух штучних супутників Землі підпорядковане пасивним (тяжіння планет, опір атмосфери Землі і т.д.) і активним (у разі, якщо на супутнику встановлено реактивний двигун) силам.