Усе частіше в освітянській спільноті доводиться чути термін «academic integrity» або ж «академічна доброчесність». Шкода, що більшість української молоді просто не розуміє значення цих слів. Годі й мовити про їх впровадження як інструменту забезпечення якості освіти.
Тінейджер із базовими знаннями англійської скаже, що витоки цієї концепції йдуть із заходу. І ця думка не буде хибною, адже в перекладі іменник integrity означає «довершеність, повнота, цілісність». У поєднанні з прикметником academic отримуємо ознаку належності до школи чи університету, процесів навчання та мислення.
Міжнародний центр академічної доброчесності при Ратлендському інституті етики, Університет Клемсон в Південній Кароліні, розробив документ “Фундаментальні цінності академічної доброчесності”. За цим підходом, академічна доброчесність – це відданість академічної спільноти шістьом фундаментальним цінностям: чесності, довірі, справедливості, повазі, відповідальності й мужності.
Порушенням академічної доброчесності вважається:
•академічний плагіат– оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості), та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства; формою академічного плагіату є самоплагіат, що полягає у відтворенні без посилання на джерело інформації власних раніше опублікованих текстів;
•Фабрикація– фальсифікація результатів досліджень, посилань, або будь-яких інших даних, що стосуються освітнього процесу;
обман– надання завідомо неправдивої інформації стосовно власної освітньої (наукової, творчої) діяльності чи організації освітнього процесу;
списування– використання без відповідного дозволу зовнішніх джерел інформації під час оцінювання результатів навчання;
•Хабарництво– надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна чи послуг матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної вигоди в освітньому процесі.
Начебто нічого складного. Але чомусь проблема академічної недоброчесності є актуальною для української освіти. Більшість учасників навчального процесу визнають, що прояви нечесності й корупції мають місце, але визнавати їх системними проблемами адміністрації ВНЗ не готові. Основною причиною, безумовно, є необізнаність нашої молоді, хибне розуміння цінностей.
Задля вирішення цих проблем було створено Проект Сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP project). Його розпочали Американські ради з міжнародної освіти за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства США. Проект охопив 10 українських університетів – із різних регіонів і з різними характеристиками. Звичайно, для разючих змін цього недостатньо, проте вже сформувалася група студентів, яка чітко розуміє актуальність, цінність та корисність доброчесності загалом, а тим більше академічної, і поширює ці ідеї. Усі ми хочемо в Європу, охоплені ідеєю вестернізації. Та чи можлива вона без фунтаментально важливих змін у ставленні до освіти? Безперечно, ні.
Називний: де́сять ти́сяч сто шістна́дцять
Родовий: десяти́ (десятьо́х) ти́сяч ста шістнадцяти́ (шістнадцятьо́х)
Давальний: десяти́ (десятьо́м) ти́сячам ста шістнадцяти́ (шістнадцятьо́м)
Знахідний: де́сять ти́сяч сто шістна́дцять (шістнадцятьо́х)
Орудний: десятьма́ (десятьома́) ти́сячами ста шістнадцятьма́ (шістнадцятьома́)
Місцевий: у десяти́ (десятьо́х) ти́сячах ста шістнадцяти́ (шістнадцятьо́х)
2) 20548Називний: два́дцять ти́сяч п’ятсо́т со́рок ві́сім
Родовий: двадцяти́ (двадцятьо́х) ти́сяч п’ятисо́т сорока́ восьми́ (вісьмо́х)
Давальний: двадцяти́ (двадцятьо́м) ти́сячам п’ятиста́м сорока́ восьми́ (вісьмо́м)
Знахідний: два́дцять ти́сяч п’ятсо́т со́рок ві́сім (вісьмо́х)
Орудний: двадцятьма́ (двадцятьома́) ти́сячами п’ятьмаста́ми (п’ятьомаста́ми) сорока́ вісьма́ (вісьмома́)
Місцевий: у двадцяти́ (двадцятьо́х) ти́сячах п’ятиста́х сорока́ восьми́ (вісьмо́х)
Одинадцять годин п'ятнадцять хвилин
десять годин двадцять хвилин
тринадцять годин п'ятдесять хвилин
десять годин тридцять хвилин