Слово «школа» є настільки звичним в нашому словниковому запасі, що мало хто цікавиться, звідки прийшло слово. «Школа» - так воно вимовляється в російській мові, «схоле» - так воно звучало в Стародавній Греції, звідки є родом. Правда, витлумачувалося трохи інакше: «відпочинок», «дозвілля» і «неробство», іншими словами - «приємне проведення часу». Етимологія слова «школа» мала на увазі під цим не повна бездіяльність і розслаблення, а ведення у вільний від роботи час розумних і повчальних бесід - улюбленого мистецтва грецьких філософів. З часом у цих мудреців і мислителів з'явилися постійні учні, і поняття «школа» стало позначати навчальний процес, а пізніше і приміщення, під нього пристосоване.
Нетлінним ввійшло (присудок: прикметник, дієслово) „Слово о полку Ігоревім” (підмет: іменник, прийменник, іменник, прикметник) в (прийменник) золоту (означення, прикметник) скарбницю (обставина, іменник) людства (означення, іменник), бо (сполучник) таїть (присудок, дієслово) воно (підмет, займенник) нев'янучої (означення, дієприкметник) краси (додаток, іменник) поетичні (означення, прикметник) образи (додаток, іменник), бо (сполучник) вчить (присудок, дієслово) нас (додаток, займенник) любити (додаток, дієслово) Вітчизну (додаток, іменник) і (сполучник) її (означення, займенник) синів (додаток, іменник) (М.Рильський). Схема: [ ], бо ( ), бо ( ). Питання (стрілочки) треба ставити так: від головного речення до першого, а потім і до другого підрядного. Речення розповідне, неокличне, складнопідрядне з кількома підрядними з однорідною підрядністю; 1 просте: головне, двоскладне, поширене, повне, неускл.; 2 просте: двоскл., поширене, повне, неускл.; 3 просте: двоскл., поширене, неповне (пропущений підмет, який встановлюється з попереднього простого речення - ВОНО), ускл. однорідними додатками. Нев"янучої - дієприкметник, п.ф.- нев"януча, активний, недоконаний вид, тепер. час, однина, жін. рід, Р. відм., означення. Орфограми: НЕ з дієприкметником (пишеться тут разом, бо дієприкметник уживається без залежного слова і не є присудком); уживання апострофа (апостроф тут ставиться після в перед я, що позначає два звуки). Поетичні - прикметник, п.ф. - поетичний, відносний, тверда група, множина, Зн. відм., додаток. Орфограма: ненаголошені Е, И в корені слова (перевірочне слово поет).
Я вважаю українцям заважає піднятись до європейського рівня життя їх менталітет. У кожній сфері життя - від культурної до політичної - є люди з їх ідеями ,характерами та уявленнями про майбутнє країни. Від кожної людини залежить наш шлях . При чому кроки до покращення соціального стану не обовязково мають бути грандіозні. Ми повинні починати змінюватись з себе . Викинути сміття в урну, а не по дорозі, дотримуватись правил громадського порядку в транспорті ,соціумі, не брати та недавати хабарі . Проте більшість людей не хочуть цього робити, вони зацікпвлені своїми проблемами. Студенту краще заплатити агенствам за фальшиві дипломи , а ніж самому здобути знання. Але в майбутньому такий "спеціаліст" нікому не буде потрібний. власнику кафетерія легше заплатити хабар,щоб не проводили огляд санітарні інспекції . Нікому з них не цікаво що в результаті багато людей можуть отримати отруєння Це і є основна причина , що заважає нам пілнятись до європейськиз стандартів . Наш менталітет . Адже кожного цікавить його проблеми, "тут і зараз",а не проблеми країни та майбутнього.