На перший погляд, дивне запитання. Але з іншого боку... Чому б нам не замислитись над ним і не спробувати відповісти?!
Я живу в Україні, це моя Батьківщина. Як більшість моїх однолітків, скажу чесно, в побуті я спілкуюсь російською мовою. Але в школі ми всі вивчаємо українську мову. Мені здається, що інакше і бути не може. Чи можливо жити в Україні і не володіти українською мовою? Це все рівно, що жити, наприклад, у Німеччині і не знати німецької мови. Мені здається, що всім українцям варто замислитись над цим. Якщо всі громадяни України будуть говорити російською мовою, тоді у нашої країни не буде власного майбутнього. Чим наша держава буде відрізнятись від Росії? Мабуть, нічим. А як же наша культура, історія... Невже українська нація просто зникне з Землі? За що ж тоді боролися наші пращури?
Коли я сьогодні дивлюсь американські фільми, мене вражає, як їхні школярі з гордістю говорять, що вони — американці. Невже ми, діти України, не здатні пишатися своєю Батьківщиною? Мабуть, здатні. А для початку ми, всі громадяни нашої держави, маємо вивчати українську мову. Якщо ми будемо говорити і думати рідною мовою, нас будуть поважати в інших країнах. Хіба не так?!
Лінійка . Кожний учень має безліч шкільних речей. Не можна в школі обійтися без зошита й ручки, підручника. А на уроці математики дуже часто потрібна лінійка.
Моя лінійка середнього розміру. Її довжина — 25 сантиметрів, ширина — 2 сантиметри. Вона червоного кольору. Виготовлена з пластмаси. Лінійка не схожа на інші предмети, бо має плоску форму. Призначена вона для креслення прямих ліній.
Без лінійки не проведеш рівно відрізок, не зможеш накреслити потрібну фігуру. Навіть у молодших класах вона була моєю помічницею при рахуванні. Наша перша вчителька вчила нас правильно додавати і віднімати за до лінійки. Тож лінійка — моя помічниця з перших днів навчання.