ответ: мистецтво має багато способів вираження: у камені, у фарбах, у звуках, у слові тощо. кожен його різновид, впливаючи на різні органи чуття, може справляти на людину сильне враження й створювати такі образи, що закарбуються назавжди.
багато років точаться дискусії щодо того, яке з різновидів мистецтва має найбільшу виражальну силу. хтось вказує на мистецтво слова, хтось – на живопис, треті називають музику найтоншим, а відтак найвпливовішим на душу людини мистецтвом.
мені здається, це питання індивідуального смаку, про який, як кажуть, не сперечаються. безперечним є лише той факт, що мистецтво має якусь загадкову силу та владу над людиною. причому сила ця поширюється як на автора, творця, так і на “споживача” продуктів творчої діяльності.
художник не може інколи подивитися на світ очима звичайної людини, як-от герой з новели м. коцюбинського “цвіт яблуні”. він розривається між двома своїми ролями: батька, що зазнав горя через хворобу своєї доньки, й митця, що не може не дивитися на події згасання своєї дитини, як на матеріал для майбутньої повісті.
объяснение:
ответ:
українська риторика має досить глибокі історичні корені. остаточне формування ораторського мистецтва відбувається вже в епоху київської русі. досить важливим чинником у цьому процесі було, звичайно, прийняття християнства. разом з ним приходить і мистецтво красномовства, збагачене потужною античною та візантійською традицією.
саме тому київська русь залишила видатні пам'ятки насамперед гомілетичного красномовства. досить відомою є проповідь руського митрополита іларіона (xi ст.) "слово про закон і благодать".
другий період піднесення риторики в україні припадає на кінець хуіі - початок хуііі ст. це часи розквіту риторики як навчальної дисципліни, коли вона викладалась у києво-могилянської академії:
(Простий дієслівний присудок) Співала Марічка дзвінким голосом, а голос той був схожий на спів солов'я.
(Складений дієслівний присудок) Я дуже радий Вам до Ви можете звертатись до мене у будь-яку хвилину.