Змії, ящірки, крокодили, алігатори та черепахи утворюють клас плазунів (reptilia), але є близькими родичами птахів та ссавців. Основна відмінність між ними у тому, що плазуни є холоднокровними, тобто температура їхніх тіл залежить від температури навколишнього середовища. Тому, аби нормально функціонувати, вони потребують тепла, і це досить-таки сильно обмежує їхню спроможність до виживання в холодному кліматі.
Шкіра в плазунів суха і покрита роговою лускою. Дрібні плазуни вилуплюються з яєць, і від дорослих особин відрізняються лише розміром. Плазуни існували на Землі набагато раніше, ніж птахи і ссавці.
Жаби, ропухи й саламандри - це земноводні (amphibia), які становлять найпримітивнішу форму хребетних. Вони походять від істот, що залишили водне середовище близько 370 мільйонів років тому.
Земноводні є материковими тваринами, котрі народжуються у воді. Тому земноводні, які тільки-но вилупилися, мають зябра, які потім перетворюються в легені. Земноводні дихають крізь тонку, вологу і м'яку шкіру.
Скільки не ходжу біля поля з розцвівшими соняшниками - завжди дивуюсь їхній красі. Маленькі, жовті листки висаджені навколо середини. В тій середині знаходится смачне насіння, що зараз продають в магазинах в будь яку пору року. У серпні, на полі немає більш гарнішої і яскравішої рослини як соняшник. Я б дуже хотіла посадити у себе таку, щоб око раділо кожний серпень.