М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
schabuneva
schabuneva
13.01.2022 22:30 •  Українська мова

Твір-стаття на тему "праця - це корінь моралі"

👇
Ответ:
lolko2
lolko2
13.01.2022
«Усі блага і радощі життя створюються працею і тільки працею. Праця – корінь моральності». Ця «норма моральності» відображає погляди В.О.Сухомлинського на значення праці у моральному вихованні дітей. Адже основним засобом формування в дитини звички віддячувати людям добром за добро педагог вважав залучення її до суспільно корисної праці. Працю у моральному вихованні дитини педагог розумів насамперед як матеріальне втілення добрих почуттів: «Праця не тільки там, де людина сіє хліб або саджає дерево. Найбільш тонка, найбільш складна праця, коли людина приходить до людини, бачить у її очах, читає між «рядків» її поклик по до Ця праця є вищою мірою людського духу». Василь Олександрович на власному досвіді переконався: моральне виховання працею дає найбільший ефект, коли праця «одухотворяється», або «олюднюється». Він умів віртуозно поєднувати гру з корисною діяльністю. Ось один з прикладів, наведених Василем Олександровичем: «Коли мої діти вперше йшли шкільною ділянкою, я звернув їхню увагу на маленький дубок, що невідомо як виріс біля самої стежки…- «Подивіться, діти, на гіллястий, кучерявий дуб, що росте біля дороги, - сказав я.- Цей дубок теж став би таким міцним деревом, та йому не пощастило. Бачите, хтось уже наступив ногою на ніжну гілочку, але вона все-таки випросталася. Дубочок можна врятувати». І малюки побачили те , повз що проходили байдуже….- «Як же його врятувати?»- запитали діти, звернувш до мене тривожний , благальний погляд. Дубок для них уже не один з тисячі дубків, які можуть з’явитися під сонцем, а їхній єдиний у світі дубок.Приносимо лопату, викопуємо велику брилу землі, переносимо ніжну стеблину з коренем і землею. Викопуємо яму в тихому, затишному куточку…- і ось наш дубок у безпеці. Діти йдуть додому, несучи в серці дороге, єдине почуття. Прийшовши наступного дня, одразу ж біжать до свого дубка». Вирішальне значення у моральному вихованні, зазначав педагог, має не те, скільки,наприклад, дерев посадила дитина, а те, чим стало для неї хоча б одне єдине деревце, як воно увійшло в її серце. Добрий вчинок, корисна праця мають залишати хвилюючий слід у душі малюка, викликати шляхетні почуття. Моральна вихованість людини починається з бажання робити добро, а такі моральні риси як людяність, доброзичливість, вдячність, почуття обов’язку народжуються в турботі, хвилюванні про інших, в діяльності на користь людей, що навколо.
Отже, залучення дитини до суспільної праці – найважливіший етап у моральному вихованні та вихованні взагалі. 
4,4(93 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Владэлина
Владэлина
13.01.2022
Письмових свідчень про Марусюне збереглося.Тільки фольклорні джерела донесли скупі відомості про Марусю Чураївну з Полтави -дочку вбогої вдови, красуню і співачку,що мала дивовижний голос, чорні брови й розкішну косу до пояса. Кохала Маруся козака Гриця, та аж так палко, що її неземна любов виливалася з уст, як пісня в соловейка .А Гриць покинув Марусю, зрадив, повівши до вінця багату наречену.З розпачу Маруся чи то отруїла зрадника, чи Гриць випадково випив отруту, яку вона приготувала для себе самої.Полтавський суд виніс рішення:за смерть козака стратити й Марусю.Проте в останню мить Богдан Хмельницький своїм універсалом скасував вирок полтавського суду, зважаючи на заслуги Марусиного батька Гордія Чурая, що поліг смертб героя.
4,8(7 оценок)
Ответ:
cksenia112
cksenia112
13.01.2022

"Не за что" - это выражение устойчивое и пишется раздельно. Понять суть написания этого и подобных выражений я с разбора именно "не за что":

"Не" - это частица-отрицание. Ее можно писать как раздельно, так и слитно с другими словами. Но так как следующие за "не" слова могут употребляться без "не", то и писать частицу следует отдельно.

"за" - предлог, он не пишется с другими словами слитно.

"что" - местоимение, которое в данном случае является полноценным и может употребляться отдельно.

Разбирая так подобные выражения, можно легко понять, как их писать правильно.

Еще напомню, что есть правило, согласно которому, частица "не" с местоимениями пишется раздельно. Исключения бывают только с отрицательными местоимениями и в несколько других сочетаниях

4,6(5 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ