То перенизують небо низкою дикі качки,дрібно тріпаючи гострими крильцями,то пересунеться важкий бусел,простягнувши свої довгі,як ломаки,ноги.
то-сполучник
Перенизують - дієслово
небо - іменник
низкою - іменник
дикі - прикметник
качки -іменник
дрібно - прислівник
тріпаючи -дієприслівник
гострими - прикметник
крильцями -іменник
пересунеться - дієслово
важкий - прикметник
бусел -іменник
простягнувши - дієприслівник
назад - прислівник
свої - займенник
довгі - прикметник
як-частка
ломаки - іменник
ноги -іменник
(речення розповідне,неокличне, складне, складносуряне з повторюваними сполучниками)
То перенизують небо низкою дикі качки, дрібно тріпаючи гострими крильцями, то пересунеться важкий бусел, простягнувши назад свої довгі, як ломаки, ноги.
Розповідне, неокличне, складне, складносурядне, 2 частини, сполучник то...то, розділовий, чергування явищ, розділовий знак кома, *То КВАДРАТНІ ДУЖКИ*, то *КВАДРАТНІ ДУЖКИ*.
1 - просте, двоскладне, повне, поширене, ускладнене відокремленою обставиною, вираженою дієприслівниковим зворотом.
2 - просте, двоскладне, повне, поширене, ускладнене відокремленою обставино, вираженою дієприслівниковим зворотом і відокремленим означення, вираженим порівняльним зворотом.
У неділю вранці Мишко, Юрко та Василько вирушили до лісу по опеньки. Найбільше радів прогулянці Васильків Рябко, який гасав навколо по кущах.
Хлоп'ята йшли туди, де кілька років тому вирубали ділянку лісу. Раптом Рябко насторожився, загарчав і кинувся в гущавину... Хлопці побігли за ним. А коли зупинились, то побачили сіренького зайчика. Юрко та Мишко притримували Рябка, щоб той не покусав звірятка. Зайчик був ще зовсім маленький і здавався зовсім безпорадним. Та тільки Василько захотів погладити знахідку, звірятко стрімко підвелося і пострибало по стежці в бік дерев. Рябко тихо і з цікавістю гав за хлопцями, навіть не гавкнув.
Хлопці з повними кошиками грибів та чудовими враженнями поверталися додому. Вони ще довго згадували і говорили про зайчика.